Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Beáta netušila, čo ju v manželovej rodine čaká: Keď otehotnela, svokra ukázala svoju pravú tvár

27.01.2016 Lenka

Zobrala si jej najmilšieho syna a mala porodiť vnuka, ktorý by bol najobľúbenejším dieťaťom v rodine. Po narodení dievčatka bolo zrazu všetko inak.

Svokra ešte pred narodením kupovala iba modré veci. Bola presvedčená, že to bude chlapec. 2 obrázky vo fotogalérii Svokra ešte pred narodením kupovala iba modré veci. Bola presvedčená, že to bude chlapec.

S manželom som sa zoznámila na štúdiách. Hneď sa mi zapáčil. Bol vysoký s tmavými vlasmi a svetlými očami. Spolu s bratmi – dvojičkami boli medzi vysokoškoláčkami povestní krásavci. Neverila som, že si Michal spomedzi všetkých nápadníčok všimol práve mňa. Dva roky sme tvorili pár.
Po vysokej škole sa naše cesty rozišli, ja som pokračovala v štúdiu, on začal pracovať v inom meste. Dlho sme neboli v kontakte, no časom som naňho začala opäť myslieť.

Nakoniec ho moja najlepšia kamarátka pozvala na oslavu mojej tridsiatky. Stačilo pár dotykov a iskra medzi nami ožila opäť, tentoraz navždy. Túžila som po rodine, deťoch a keď ma Michal o dva roky požiadal o ruku, rozplakala som sa od šťastia. Jeden z jeho bratov už bol ženatý a mal syna Lukáša. Rodičia sa mi zdali milí, najmä Michalova mama. Hovorila, ako sa teší, že si ma Miško našiel a ako mi bude pomáhať  kočíkovať nášho synčeka. Brzdila som ju, veď som ešte nebola ani tehotná. Raz mi Michal s ťažkým srdcom vysvetlil, že ako prvorodený je jej najmilším synom. Asi preto sa už nevedela dočkať nášho potomka.

Svokra začala vyvádzať

Rok po svadbe sme mohli všetkým oznámiť šťastnú novinku – bola som tri mesiace tehotná. Svokra začala doslova vyvádzať, vyvolávala mi a kupovala množstvo vecí. Všetky modré. Bola si istá, že budem mať syna. Veď ona sama mala troch a jej manžel bol tiež zo štyroch chlapcov. Ako by to teda mohlo byť dievča? Človek však mieni, pánboh mení. Keď sa bábätko konečne otočilo tak, aby bolo na ultrazvuku vidieť pohlavie, dozvedeli sme sa, že budeme mať dievčatko.
Svokra tomu neverila. Presviedčala ma, že to nič neznamená, že môže mať „pipíka“ schovaného medzi nohami a ďalej veselo kupovala chlapčenskú výbavu.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Nevedela som, čo robiť. Povedala som Miškovi , že by sa s ňou mal porozprávať. On však vyzeral tak, že by jej radšej uveril – veď ktorý chlap netúži po synovi? Narodila sa však Natálka. Videla som, aká je svokra sklamaná. Ešte aj v pôrodnici krútila neveriacky hlavou. Začala som sa cítiť ako v 18. storočí – za dcéru sa žena nechváli, len za syna. Nakoniec som povedala, že som unavená a poprosila som svokrovcov, aby odišli. Bolo mi jedno, či som nevychovaná. Ďalšie pohŕdavé „tak teda dievčatko“ z jej úst som už nemohla počuť. Začala som sa cítiť ako v 18. storočí – za dcéru sa žena nechváli, len za syna. 2 obrázky vo fotogalérii Začala som sa cítiť ako v 18. storočí – za dcéru sa žena nechváli, len za syna.

Tým sa jej záujem o vnučku skončil. Na oslave jej prvých narodenín celý čas rozprávala len o vnukovi Lukáškovi, aký je šikovný. Skrátka, Lukáško bol chlapec – génius a Natálka nejaké zaostalé chúďatko. Po oslave mi Michal sľúbil, že sa s ňou porozpráva. Ale dodnes sa nič nezmenilo. Natálka má deväť rokov a nikdy nebola na prázdninách u babky. Na rozdiel od svojich dvoch bratrancov, ktorí tam trávia každé leto tri týždne. Dokonca aj zlato, čo svokra za celý život naškrečkovala, rozdala chlapcom. Myslím, že aj Michal ako syn stratil svoje výsadné postavenie. To prebral otec vnukov, Martin.

A tak má Natálka len jednu babku

Mrzí ma to, tešila som sa, že bude mať veľkú rodinu. Svokra však robí všetko pre to, aby sa ani necítila ako jej člen. Pred vnukmi má na jej adresu nepekné poznámky – vraj je hlúpučká a dengľavá. Keď sa s nimi stretneme, hovoria jej tak. Nechápem, ako môže byť jedna, inak celkom rozumná žena, taká krátkozraká.

Beáta

Čo my na to?

Tento príbeh znie skutočne ako z historického románu. Ťažko uveriť, že ešte aj dnes sa nájdu ľudia, ktorí dievčatkám pripisujú menšiu hodnotu ako chlapcom, najmä, ak ide o ženu.

Natálku nezáujem rodiny určite trápi, ale najdôležitejšie je, aby mala milujúcich rodičov, ktorí sú jej oporou. Pretože potom z nej vyrastie sebavedomá žena, ktorá dá všetkým neprajníkom na frak.

Tlačiť Diskusia (2)