Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Popraskané cievky na nohách: Čo na ne zaberá?

12.06.2008

Pod kolenami a na lýtkach sa mi začínajú objavovať popraskané cievky. Máme to v rodine, takže predpokladám, že ich bude len pribúdať. Ako môžem predísť ich ďalšiemu vzniku? Čítala som, že je možné používať kompresívne pančuchy, ale neviem aký typ si mam kúpiť a kedy ich treba nosiť. Viete mi tiež poradiť nejaké prípravky na natieranie /heparin a pod/. Ráno cvičím cievnu gymnastiku, nefajčím a užívam HAK. Zatiaľ mám len pár cievok, ale jedna je dosť výrazná, môžem si to dať odstrániť už teraz? Aká metóda je najlepšia? Misa (26)

MUDr. Michaela Žemberová Odpovedá MUDr. Michaela Žemberová z Centra zdravia a krásy Interklinik: Pri tvorbe kŕčových žíl a obzvlášť pri genetickej záťaži je dôležité robiť preventívne všetko, čo ste napísali - a síce nosenie kompresívnych pančúch, cvičenie, ďalej je vhodné užívať Ascorutin tbl., resp. jesť potravu s obsahom pohánky, ktorá obsahuje blahodarný rutín, resp. o potrebe ďalšej liečby sa poraďte s cievnym lekárom, ako aj o vhodnom type kompresívnych pančúch. Ak už žily vidno, dajú sa odstrániť - postupov je niekoľko, závisí od hrúbky a farby žiliek, používa sa buď cievny laser / na žilky červené, fialové, modré / alebo sklerotizácia / žily zelené /.

Máte problém? Pomôžeme vám ho vyriešiť!
Svoje otázky ohľadom dermatologických problémov, vypadávania vlasov, plastickej a estetickej chirurgie môžete zasielať na e-mail radime@ringier.sk. Svoje otázky zasielajte s diakritikou, uľahčuje to prácu pri ich redakčnom spracovávaní. Odpovedať vám bude profesionálny tím lekárov z Centra zdravia a krásy INTERKLINIK.

Tlačiť
Čas pre ženy>Móda a krása>Tipy a triky z módy a krásy>Popraskané cievky na nohách: Čo na ne zaberá?