Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Vajcia, chren, likér. Na čo nesmiete zabudnúť na Veľkú noc

01.04.2010 Casprezeny.sk

Či už naplnené šalátom, alebo čokoládové s hračkou či vaječným likérom, sú všade. Invázia vajec na Veľkú noc sa nedá prehliadnuť.

Vajíčka sú v kurze celý rok. Vajíčka sú v kurze celý rok.

Vajcová invázia

Zo všetkých potravín sú vajcia celoročným trhákom. Čerstvé obsahujú kvalitné bielkoviny, pomerne malé množstvo tukov, vitamíny a minerálne látky. Pozor však na cholesterol v žĺtku.

Voňavý chren

Na žiadnom sviatočnom stole nesmú chýbať vajíčka natvrdo, šunka a k tomu dobrý voňavý chren či už doma naložený, alebo kupovaný v obchode. Pozitívny účinok chrenu sa prejavuje najmä pri konzumácii mastných jedál, keď dráždi sliznicu žalúdka, a tak povzbudzuje črevá do trávenia. Konzumácia chrenu zvyšuje aj odolnosť organizmu, lieči nádchu, chrípku a posilňuje pečeň.

Sladký likér pre deti

Deň vopred povaríme konzervu sladeného kondenzovaného mlieka 2 hodiny vo vode. Na druhý deň nad parou vyšľaháme 4 žĺtky spolu s 3 balíčkami vanilínového cukru, keď zmes začne tuhnúť, pridáme skaramelizované kondenzované mlieko. Nápoj po vychladení prelejeme do fľaše a skladujeme v chlade. Podávať môžeme v čokoládovom vajíčku alebo zmrzlinovom kornútku.

Kvetinové posedenie

Popustite uzdu svojej fantázii a pozvite jar až k vášmu stolu. Stačí, ak na stôl naaranžujete zopár kvetov, zapálite sviečky a raňajky či obed budú nielen krajšie, ale aj voňavejšie.

PORADNE: Budúcnosť (1) , Budúcnosť (2)
Tlačiť Diskusia