Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Ako chudnú celebrity? Držia bezlepkovú diétu

21.02.2011 , BLESK

Hollywoodské hviezdy si veľmi zakladajú na tom, ako vyzerajú. Snaží sa, čo im len sily stačia, aby boli štíhle. Ako to robia?

Herečky Gwyneth Paltrow a Anne Hathaway nedajú na bezlepkovú diétu dopustiť. Herečky Gwyneth Paltrow a Anne Hathaway nedajú na bezlepkovú diétu dopustiť.

Hviezdy ako Gwyneth Paltrow alebo Anne Hathaway nedajú dopustiť na bezlepkovú diétu. Ide v nej o vylúčenie lepku, ktorý je dôležitý najmä pre výrobu pečiva.

Lepok je však obsiahnutý nielen v chlebe, ale aj v pečive, koláčoch, cestovinách a v ďalších potravinách. Nachádza sa aj v obilných lupienkoch, hotových jedlách, v kečupe alebo v čokoláde. Ten, kto drží bezlepkovú diétu, sa vyhýba všetkým potravinám, ktoré obsahujú lepok. Problém je, že sa v nich nachádzajú aj sacharidy, o ktoré človek prichádza, čo pre telo nie je najlepšie.

Okrem už spomínaných sacharidov telo prichádza aj o železo a vitamíny D. Tomu sa však dá zabrániť aj rôznymi doplnkami stravy. Počas bezlepkovej diéty sa odporúča jesť ryža, kukurica, zemiaky, zelenia a ovocie.

Tlačiť Diskusia
Čas pre ženy>Zdravá a štíhla>Diéty>Ako chudnú celebrity? Držia bezlepkovú diétu