Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Ako sa zbaviť tuku na bruchu? Pomôžu mliečne bielkoviny

23.09.2011 Casprezeny.sk

Ak sa majú brušné tuky odbúrať rýchlo a účinne,  je potrebné pravidelne cvičiť, bez toho to nejde, ale dá sa tomu napomôcť aj iným spôsobom.

Rýchlejšie chudnutie a vyšší nárast svalovej hmoty dosahujú tí, ktorí zaradia do jedálnička potraviny bohaté na bielkoviny a zvlášť mliečne výrobky. Rýchlejšie chudnutie a vyšší nárast svalovej hmoty dosahujú tí, ktorí zaradia do jedálnička potraviny bohaté na bielkoviny a zvlášť mliečne výrobky.

Podľa najnovších kanadských výskumov môže urýchliť chudnutie brušného tuku aj zmena jedálnička, hlavne zaradenie mliečnych bielkovín a zníženie príjmu sacharidov. Bielkoviny pochádzajúce z mliečnych výrobkov totiž skutočne urýchľujú spaľovanie brušného tuku a budovanie svalovej hmoty.

Podľa štúdie z McMaster University pravidelné aeróbne cvičenie pomáha spaľovať brušné tuky, ale rýchlejšie chudnutie a vyšší nárast svalovej hmoty dosahujú tí, ktorí zaradia do jedálnička potraviny bohaté na bielkoviny a zvlášť mliečne výrobky.

"U osôb konzumujúcich bielkoviny z mliečnych výrobkov došlo k chudnutiu brušných tukov vo sto percentách. Navyše u nich došlo k nárastu svalovej hmoty a zmene kompozície telesných proporcií," tvrdí doktorka Andrea Josseová z McMaster University v Ontáriu.

Pri aeróbnom cvičení a nízkom príjme bielkovín a mliečnych produktov došlo tiež k chudnutiu, ale veľkú časť schudnutej hmoty tvorila aj svalovina, čo je nežiadúci efekt.

Tlačiť Diskusia