Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Kúpila som si byt: Ako zrušiť trvalý pobyt bývalých majiteľov?

28.07.2013 Nový čas Bývanie

Kúpila som dcére byt a keď sa šla prihlásiť na trvalý pobyt, zistili sme, že na tejto adrese je ešte stále prihlásený aj bývalý majiteľ so svojou sestrou.

Chodí im sem aj pošta a podľa toho, od koho je, to vyzerá, že majú nejaké pôžičky. Chodí im sem aj pošta a podľa toho, od koho je, to vyzerá, že majú nejaké pôžičky.

Upozornili sme ich, aby sa prihlásili inde, no zatiaľ sa stále nič nedeje. Je nejaká možnosť, ako to riešiť, ak sa neodhlásia?

Ako ich odtiaľ vyškrtnúť? Chodí im sem aj pošta a podľa toho, od koho je, to vyzerá, že majú nejaké pôžičky. Môže nás to, že sú tu stále vedení na trvalom pobyte, nejako ohroziť?

Jana

Radíme vám:

V tomto prípade vám stačí doklad o vlastníctve bytu, t. j. výpis z listu vlastníctva, ktorý je použiteľný na právne úkony.

S ním treba zájsť na ohlasovňu pobytu, ktorou je obec, a dotyčnej osobe/osobám zrušiť trvalý pobyt k bytu. O tomto úkone vám ohlasovňa pobytu vydá potvrdenie.

Takisto to treba riešiť na príslušnej pošte, t. j. oznámiť zmenu vlastníka bytu, aby zásielky vracala odosielateľovi s označením „adresát neznámy“.

Trvalý pobyt je len evidenčný údaj a nezakladá žiadne užívacie právo k bytu, takže vám nič nehrozí.

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE