Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Pozor! Trpíte vážnou chorobou? Spoznáte ju podľa telesného pachu!

18.03.2014 Casprezeny.sk

Viete, že podľa telesného zápachu sa dá spoznať, akou chorobou človek trpí? Nie je to tak vždy, ale u niektorých ochorení je špecifický zápach úplne zreteľný.

Keď v nás prepukne nejaká choroba, náš telesný pach sa mení. U niektorých ochorení je zápach veľmi charakteristický. Keď v nás prepukne nejaká choroba, náš telesný pach sa mení. U niektorých ochorení je zápach veľmi charakteristický.

Zdravý človek, ktorý jedáva relatívne vyváženú stravu a nepreháňa to s cesnakom a podobne, je cítiť v podstate neutrálne. A keď sa pravidelne sprchuje, nemusí používať ani príliš dezodorantov a rôznych voňaviek - ak si ich kupuje, ide skôr o príjemný bonus pre neho a jeho okolie. Iná situácia nastane, keď v nás prepukne nejaká choroba. Náš telesný pach sa mení. U niektorých ochorení je zápach veľmi charakteristický.

Cukrovka - cítime acetón

Ľudia, ktorí trpia cukrovkou, sú cítiť acetónom. A to nielen pri potení, ale tento zápach má aj ich moč. Je to okrem výraznejšieho smädu jeden z veľmi častých príznakov tejto choroby.

Pečeň a žlčník v ohrození - tukový zápach

Veľa ľudí si myslí, že keď niekomu zle funguje pečeň, tak sa to pozná predovšetkým zožltnutím kože alebo očí. Typický je ale aj zápach tela - chorý s pečeňou alebo so žlčníkom okolo seba šíri zápach oleja alebo tuku (masti, margarínu), ktorý necháte stáť niekde v teple.

Nádory na mozgu - spálená pneumatika

Často sa stáva, že ľudia, ktorí ochoreli a majú nejaký nádor na mozgu, začnú postupne cítiť pach akoby spálenej gumy. V tomto prípade teda nevydávajú oni nejaký charakteristický zápach, ale vnímajú ho sami. Pritom nikto z ich okolia zápach spálenej gumy necíti... Keď to trvá dlhšie ako dva dni, určite zájdite k lekárovi a trvajte na neurologickom vyšetrení.

Choré srdce a tenké črevo - pripálenina

Rôzne srdcové poruchy a ochorenia tenkého čreva pacienta prezradia zápachom pripáleného jedla. Občas je to dosť výrazne cítiť, a niektorí ľudia v okolí sa domnievajú, že dotyčný jedol niekde v nejakej reštaurácii štvrtej cenovej skupiny.

Pankreas, žalúdok - je cítiť pečené jedlo

Ochorenia týchto orgánov sú špecifické vôňou pečeného mäsa, zemiakov, niekedy aj cesta a podobne. Je to z rôznych spomínaných pachov relatívne najpríjemnejšie.

Pľúca, hrubé črevo - rybina

Nepríjemný je zápach rybiny cítiť z ľudí, ktorí majú choré pľúca (vrátane tuberkulózy), priedušky, ale napríklad aj hrubé črevo.

Obličky a močový mechúr - hniloba

Žiadna hitparáda nie je ani zápach hniloby, ktorý telo vylučuje, keď má človek choré obličky alebo močový mechúr.

 

 

 

PORADNE: Aký bude rok 2014? (6) , zdravie (1) , Zdravie (1) , chudnutie s forskolinom (4) , Zdravie (1)
Tlačiť Diskusia (3)