Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Kvety, ktoré liečia: Bachove kvapky zaberajú na telo aj dušu! Ako to funguje?

21.07.2014 Katarína Dobrovodská

Fanúšikovia kvetovej terapie tvrdia, že je to asi ten najjemnejší a najprirodzenejší spôsob liečby na celom svete. Neublíži a funguje na sto percent.

Ak sa budeme zaoberať len dôsledkami, ale neodstránime hlavnú príčinu, nevyliečime sa. 4 obrázky vo fotogalérii Ak sa budeme zaoberať len dôsledkami, ale neodstránime hlavnú príčinu, nevyliečime sa.

Takzvaná choroba je podla Kataríny Michel, odbornícky na Bachovu terapiu, dôsledkom hlbokého vnútorného nesúladu a citovej nerovnováhy. Pokiaľ sa budeme zaoberať len dôsledkami, ale neodstránime hlavnú príčinu, nevyliečime sa, alebo bude naše vyzdravenie iba zdanlivé.

Prečo ochorieme

Veľa chorôb vzniká, pretože ľudia v sebe potláčajú negatívne emócie, tvrdí alternatívna medicína a mnoho faktov tomu nasvedčuje. Dlhotrvajúce konflikty v práci, vzťahy, ktoré nás trápia, problémy v rodine, to všetko sa časom odrazí na našom zdraví. Cítime sa smutné, bez energie, ale čo je horšie, oslabuje sa aj naša imunita. A odtiaľ je už len krôčik k prepuknutiu choroby. Aj preto sú duševná vyrovnanosť, pozitívny pohľad na život a optimizmus také dôležité. Ak budeme vyrovnané a spokojné, aj každodenné výzvy zvládneme oveľa lepšie.

Veľa chorôb vzniká, pretože ľudia v sebe potláčajú negatívne emócie. 4 obrázky vo fotogalérii Veľa chorôb vzniká, pretože ľudia v sebe potláčajú negatívne emócie.

38 zázračných esencií

Liečivé účinky kvetových esencií objavil bakteriológ a lekár Edward Bach, ktorý veril, že kvety dokážu zmierňovať duševný stres, spustiť uzdravovací proces, zmeniť negatívne nastavený vzorec v nás a liečiť psychické aj fyzické ochorenia. Najskôr pripravil esencie z 12 druhov kvetov, neskôr ešte pridal ďalších 26. Dnes poznáme dohromady 38 esencií, ktoré pomáhajú odbúravať rôzne nepríjemné emócie ako strach, netrpezlivosť alebo prehnané obavy.

Pät z nich tvorí známu a obľúbenú RESCUE Remedy zmes, ktorá sa považuje za prvú pomoc v krízových a náročných situáciách. Tieto kvapky obnovujú energetickú harmóniu a vnútorný pokoj. Pomôžu prekonať záťažové obdobia, ktoré psychicky vyčerpávajú.

Pri únave aj pôrode

„Mne esencie pomáhajú už vyše dvadsať rokov,“ hovorí Katarína Michel. „Prvý raz to bolo pri pôrode môjho druhého syna, bola som nimi doslova fascinovaná. Vlašský orech (Walnut) a Oliva (Olive) mi pomohli natoľko, že pôrod bol pre mňa úžasným zážitkom. Dnes ich používam vždy, keď som unavená, mám veľa práce a zdá sa mi, že to všetko nemôžem stihnúť (Impatiens, Elm). Alebo si robím starosti o deti, hoci sú už skoro dospelé (pomáha Red Chestnut – Červený gaštan),“ s úsmevom vysvetľuje odbornícka na Bachovu terapiu.

Katarína Michel používa tento spôsob liečby už dvadsať rokov. 4 obrázky vo fotogalérii Katarína Michel používa tento spôsob liečby už dvadsať rokov.

Nič nepokazia

Podľa výskumov majú podobné typy ľudí v sebe aj podobné baktérie. Odborníci tvrdia, že dokonca aj úrazy sa stávajú v dôsledku psychickej nerovnováhy. Bachove kvety nikomu nemôžu uškodiť a sú vhodným doplnkom klasickej liečby, pokojne ich môžete brat aj pri užívaní antibiotík. Nedá sa nimi predávkovať, nemajú žiadne vedľajšie účinky, nezaťažujú organizmus, nie sú návykové.

Presvedčte sa samy

Podla autorky knihy Bachova terapie od A po Z Kataríny Mitchel existuje jediný overený a spoľahlivý tip na zdravie a krásu – radosť a pohoda v duši. A k tomu, aby sme deň prežívali v radosti a v pohode, prispievajú Bachove esencie. Pomáhajú nám vyrovnať sa so všetkým, čo nám spôsobuje strach, neistotu, napätie, odhaliť naše negatívne emócie a premeniť ich na radosť, spokojnosť, naplnenosť. „Samozrejme, že to nejde zo dna na deň. Ale sama podla seba viem, že to funguje. Inak by som asi s toľkou radosťou ani nenapísala o týchto malých kvapôčkach knihu. Napokon, každý sa môže presvedčiť sám,“ dodáva.

Vyberte si svoje kvapky

Metód, ako si z 38 esencií vybrať tú správnu a najlepšiu pre seba, je niekoľko. Môžete sa porozprávať s terapeutom a ten vám podla vašich odpovedí odporučí tie vaše kvety, alebo sa robieva krátky test, kde zaškrtnete problémy, ktoré vás najviac trápia. Sú aj ľudia, ktorí si vyberajú esencie intuitívne. Najmä u detí táto posledná možnosť funguje senzačne.

Náš tip:

Experimentujte, mixujte S kvetovými esenciami môžete pokojne experimentovať. Predtým, ako si vyberiete, porozmýšľajte o tom, ako sa cítite a prikloňte sa k esencii, ktorá je vám najbližšia. Naraz môžete použiť 7 druhov. Dve kvapky dajte do pohára s vodou a pomaly vypite. Môžete si tiež dat dve kvapky pod jazyk alebo si nimi potrieť spánky.

S čím nám ešte pomáhajú

Ku každému pocitu existuje príslušná vôňa. 4 obrázky vo fotogalérii Ku každému pocitu existuje príslušná vôňa.

S chudnutím: existujú špeciálne namiešané zmesky z kvetov vresu, čakanky, zemežlce, železníka, olovníka, potláčajú chuť na jedlo a posilňujú pevnú vôlu.

Skoncovať s: fajčením, pitím alkoholu a ďalšími závislosťami.

Nevzdávať sa: hrab aj horček podporujú našu silnú vôľu, pomáhajú prekonávať prekážky a ísť si za svojím aj po prípadnom neúspechu.

Zbaviť sa zlozvykov: ak si obhrýzate nechty, stále si umývate ruky alebo trpíte iným zlozvykom spojeným s čistotou, prospeje vám čistiaca esencia Jabloň nízka (Crab Apple).

Veriť si: pri dočasnej strate sebadôvery, nízkom sebavedomí či nedostatku odvahy siahnite po Smrekovci opadavom (Larch).

Tlačiť Diskusia (1)