Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Neviete, kam s knihami? Riešenie je jednoduché: 1 zo 7 originálnych nápadov stojí za to vyskúšať

28.10.2015 Jana Vrbová

Aby ste si knižky mohli nerušene vychutnať, potrebujete nielen prázdny dom bez detí, ale hlavne pohodlné kreslo a miesto, kde knihy uložiť.

Pre knihomoľov 7 obrázkov vo fotogalérii Pre knihomoľov

Čítanie vás bude baviť

Jasné, najdôležitejšia je dobrá kniha. Keď vás príbeh nechytí, nepomôže vám ani to najlepšie kreslo. Ale ak je prvá požiadavka splnená a kniha kvalitná, k stopercentnému čitateľskému zážitku prispeje určite okrem spomínaného mäkučkého kresla aj správny výber miesta a dobré osvetlenie. Už len pohľad na váš obľúbený čitateľský kútik vás dokáže správne naladiť na vkročenie do príbehu. Okrem toho sme nezabudli ani na pár tipov, kam vašu zbierku umiestniť.

Jana Vrbová, redaktorka a dizajnérka

Príjemný kútik

Najdôležitejšie je na čítanie sa príjemne naladiť. Preto sa snažte svoj čitateľský kútik čo najviac zútulniť. Okrem pohodlného kresla nezabudnite na odkladací stolček. Steny okolo môžete ozdobiť obľúbenými obrazmi a kútik doplňte predovšetkým kvalitnou lampou!

Príjemný kútik 7 obrázkov vo fotogalérii Príjemný kútik

Nielen na knihy

Viete, že aj knižnica môže priťahovať pohľady návštev a lahodiť svojou krásou? Želaný efekt dosiahnete, ak knihy skombinujete so suvenírmi, s vázami či inými drobnosťami.

Nielen na knihy 7 obrázkov vo fotogalérii Nielen na knihy

Nočné čítanie

Čítate radi večer v posteli? Tak to sa vám asi na nočnom stolíku a v jeho okolí kopia práve rozčítané knihy. Aby vám nezavadzali a pritom boli vždy poruke, zíde sa vám pri posteli takáto miniknižnica.

Nočné čítanie 7 obrázkov vo fotogalérii Nočné čítanie

Dostatok svetla

Ak rozmýšľate nad tým, kde umiestnite svoje čitateľské kreslo, rozhodujte sa aj na základe svetelnosti. Ideálnym miestom je priestor v okolí okna.

Dostatok svetla 7 obrázkov vo fotogalérii Dostatok svetla

Neviditeľné police

Ak máte menší byt alebo v ňom chcete zachovať vzdušnosť, zabudnite na masívnu knihovňu. Zvoľte čoraz populárnejšie neviditeľné police, ktoré vďaka špeciálnemu systému vešania takmer nevidno a knihy vyzerajú, akoby levitovali.

Neviditeľné police 7 obrázkov vo fotogalérii Neviditeľné police

Vždy poruke

Knihy majte tam, kde ich potrebujete. Napríklad tie kuchárske patria jednoznačne k hrncom do kuchyne. Malú poličku pre pár kuchárok preto namontujte priamo nad linku.

Vždy poruke 7 obrázkov vo fotogalérii Vždy poruke

Pre knihomoľov

Ak ste skutočným fanúšikom čítania a vaša domáca zbierka kníh dosahuje úctyhodné číslo, inšpirujte sa touto knižnicou, ktorá zaberá celú stenu. Urobená na mieru presne dodržiava líniu steny. Pri vyšších stropoch je nevyhnutnosťou posuvný rebrík.

Pre knihomoľov 7 obrázkov vo fotogalérii Pre knihomoľov

Tlačiť Diskusia