Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Ako zrekonštruovať 1-izbový byt v pôvodnom stave? Odborníčka z neho vyčarovala 2-izbové hniezdočko

07.01.2016 upravila: Stanislava Longauerová

S manželom sme kúpili nádherný byt, žiaľbohu, v pôvodnom stave. Máme malé bábätko a momentálne bývame u rodičov, keďže byt je neobývateľný.

Ako zrekonštruovať byt v pôvodnom stave 3 obrázky vo fotogalérii Ako zrekonštruovať byt v pôvodnom stave

Začali sme oknami a pravdepodobne sa budeme môcť nasťahovať až na jar. Byt má veľkú izbu, ktorú by sme chceli predeliť na spálňu a obývačku, otvoriť by sme chceli aj kuchyňu. Pri vstupe je viac dverí, tie sa môžu pokojne zrušiť. Taktiež budeme prerábať kúpeľňu, kde je zbytočne veľká 100-ročná vaňa. Práčku by som chcela mať v kuchyni alebo niekde v skrini, len netuším kde. Náš finančný rozpočet je obmedzený na manželove zárobky. Na začiatok máme 5 000 €, celkový rozpočet by bol 15 000 €.

Jana a Pavol zo Zvolena

Riešenie:

Byt je svetlý a izba priestranná. Podľa priložených fotografií bude nutné byt kompletne rekonštruovať. Predpokladám, že je tehlový. Vo vstupnej miestnosti som zrušila dvere do kuchyne a izby, čím sme tam dostali viac denného svetla. Kuchyňu som navrhla do tvaru L. Kúpeľňa je zmenšená o vstupnú vstavanú skriňu, kam som umiestnila aj práčku, takže vstup je možný len z kuchyne.

Vaňa je menšia, inak ostala dispozícia kúpeľne zachovaná. Izbu som predelila na obývačku a spálňu. Spálňa ostala veľmi hlboká, preto som do nej zakomponovala aj šatník. Je tam umiestnená manželská posteľ, nočné stolíky a detská postieľka. V obývačke je sedacia súprava s možnosťou rozkladania, oproti TV zostava s konferenčným stolíkom. V komunikačnej časti som umiestnila jedálenský stôl s prídavným príborníkom.

Pôvodný stav

Pôvodný stav 3 obrázky vo fotogalérii Pôvodný stav

Navrhovaný stav Navrhovaný stav 3 obrázky vo fotogalérii Navrhovaný stav

 

Rozpočet:

V byte by ste mali urobiť nové rozvody elektriny a vody. Cena holobytu bez okien vyjde od cca 2 000 €, okná 1 500 €, maľovanie a odvoz sute by stáli cca 1 000 €, kuchyňa so spotrebičmi cca 2 500 €, kúpeľňa s obkladmi a sanitou cca 1 500 €, nové dvere, podlaha, deliaca stena cca 2 500 €, svietidlá cca 1 000 €. Hrubý rozpočet je teda cca 12 000 €, všetko však závisí od vášho výberu. 15 000 € by teda malo byť postačujúcich.

Tlačiť Diskusia (4)