Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Prvá pomoc, keď to s vítaním nového roka preženiete: Triky, ktoré vás znova postavia na nohy

31.12.2015 bpž / KaD

Hlavu vám ide roztrhnúť a žalúdok je ako rozbúrené more? Prehnali ste to a máte poriadnu opicu? Poradíme vám, ako to zvládnuť bez trapasov a hlavne v lepšej kondícii.

Vynikajúcim prostriedkom na 3 obrázky vo fotogalérii Vynikajúcim prostriedkom na "opicu" je čerstvo vyžmýkaná citrusová šťava.

Magický čas na konci roka je nabitý energiou lúčenia aj vítania zároveň. Starý rok odchádza a sním aj udalosti, ktoré sme prežili. S napätím a očakávaním vítame rok nový, tešíme sa, že nám prinesie niečo lepšie, krajšie, že budeme šťastnejšie a spokojnejšie. Takže rozlúčka so starým rokom by mala byť naozaj poriadna, aby sme vytvorili priestor pre to nové, čo príde. A hoci asi všetky poznáme otrepané pravdy o tom, že alkohol sa nemá miešať a jesť treba tiež obozretne, práve v tomto období nikto z nás nemá chuť dodržiavať dajaké suchárske pravidlá...

Preto pre vás máme dobré rady na liečenie katastrof, ktoré vás môžu poľahky stretnúť, ak si nedáte pozor. Rozlúčka so starým rokom by mala byť naozaj poriadna, aby sme vytvorili priestor pre to nové, čo príde. 3 obrázky vo fotogalérii Rozlúčka so starým rokom by mala byť naozaj poriadna, aby sme vytvorili priestor pre to nové, čo príde.

POMOC, mám opicu

Zobudili ste sa s nepríjemnými príznakmi po nadmernom hýrení? Vyskúšajte toto:

✹ Na raňajky vypite čistú vodu, kofolu alebo silný vývar. Na kávu určite zabudnite, iba by vás odvodnila a prekyslila váš žalúdok. Dobrá domáca polievočka naproti tomu dodá organizmu chýbajúcu vodu, vitamíny a minerály, ale tiež potrebnú energiu.

✹ Vynikajúcim prostriedkom na „opicu“ je čerstvo vyžmýkaná citrusová šťava. Nefunguje však vždy, pre niekoho môže byť až priveľmi kyslá.

✹ Ak vládzete, vyberte sa von – nenáročný pohyb na čerstvom vzduchu vám urobí rovnako dobre ako studenšia sprcha od hlavy po päty.

✹ Ak máte prekyslený žalúdok, niekedy zaberie aj mlieko, ktoré neutralizuje. Podobné účinky má aj smotanová zmrzlina. Energiu a potrebný draslík dodá telu mlieko s medom. Predávkovanie alkoholom vedie k príznakom otravy. 3 obrázky vo fotogalérii Predávkovanie alkoholom vedie k príznakom otravy.

Prečo vlastne

Predávkovanie alkoholom vedie k príznakom otravy, ktorá sa na ďalší deň prejaví nevoľnosťou, zimnicou, bolesťami a krútením hlavy. Dôvodom sú jedovaté látky, ktoré vznikajú v pečeni pri odbúravaní alkoholu. Okrem toho sa so zvýšeným vyplavovaním vody z organizmu vyplavujú aj dôležité minerály, vitamíny a stopové prvky. Aj preto je človek na druhý deň taký vysmädnutý.

 

 

 

 

 

Tlačiť Diskusia
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE