Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Lunárny kalendár na január: S Mesiacom ste spätí viac, než si myslíte! Tipy, ako s ním čarovať a zmeniť svoj život

09.01.2016 iva

Naši predkovia verili, že Mesiac ovplyvňuje mnoho činností a zdravie, preto sa riadili podľa jeho rytmov. Každý mesiac vám prinesieme jednoduchý návod, ako sa zladiť s mesačným cyklom.

Naši predkovia verili, že Mesiac ovplyvňuje mnoho činností a zdravie. 2 obrázky vo fotogalérii Naši predkovia verili, že Mesiac ovplyvňuje mnoho činností a zdravie.

Od splnu k splnu uplynie 29 dní 12 hodín 44 minút 2,8 sekundy. Hovoríme tomu lunárny mesiac. O vplyve Mesiaca a jeho využití sa hovorí ako o ženskej mágii, preto nečudo, že sa ženský menštruačný cyklus počíta práve podľa neho, ale tiež vývinové mesiace dieťaťa počas tehotenstva. Postavenie Mesiaca ovplyvňuje aj pohyblivé sviatky, ako je napríklad Veľká noc.

Ako si všimnúť jeho vplyv?

Nevedome vplyv Mesiaca vnímame ako zmeny nálad, psychiky či zdravotných problémov. Poznáte to, keď ste unavení viac ako obvykle a pritom neviete nájsť príčinu. Telo nás často núti v súlade s fázami Mesiaca viac odpočívať, alebo naopak, viac pracovať. Načúvajte pozornejšie telu, prípadne si zapisujte nálady a zdravotný stav. Časom zistíte, ako sa rytmicky striedajú obdobia aktivity a pasivity. Skontrolujte ich s fázami Mesiaca a možno budete prekvapené, že ste s Lunou späté viac, ako ste si mysleli.

Ako to funguje?

Mesiac v každom znamení zotrvá v priemere dva aj štvrť dňa. Striedanie podôb Mesiaca (spln, nov, dorastajúci – 1. štvrť a cúvajúci – 2. štvrť) a súčasne prechádzanie znameniami má na nás vždy iný vplyv. Navyše každé znamenie zvieratníka je spojené s jedným zo štyroch živlov (oheň, voda, vzduch, zem) a ku každému znameniu pridala astrológia určitú oblasť ľudského tela, ktoré ovplyvňuje. Rovnako ovplyvňuje jednotlivé časti rastlín a tiež metabolizmus jednotlivých zložiek stravy. Preto všetky rady na každý deň platia pre každého z nás, bez ohľadu na to, v akom znamení sme narodení. Ak urobíme pre tú časť tela niečo prospešné, pôsobí to dvojnásobne dobre.

Nový začiatok

Nov je ako nepopísaný papier, na ktorý môžete kresliť a písať všetko, po čom túžite a čo chcete uskutočniť. Je to ideálny čas pre nový začiatok. Nehovoriac o tom, že detoxikačná schopnosť tela je na vrchole. Môžete sa zbaviť všetkých škodlivín.

Kúzlo novu

Najprv si v duchu ujasnite, akú oblasť života chcete posunúť dopredu či úplne zmeniť. Potom si na čistý papier presne napíšte svoju predstavu, môžete si ju aj nakresliť. Potom si predstavte, že toto prianie je už splnené. V duchu poďakujte za všetko, čo dostávate, a odovzdajte svoje túžby vesmíru.

Najmagickejšia fáza

Ide o najsilnejšiu fázu Mesiaca. Počas splnu je vhodné držať striedmy stravovací režim, najlepšie pôst. Telo má totiž v tomto čase najväčšiu zadržiavaciu schopnosť – nemá silu zbavovať sa škodlivín, ale naopak, veľkú tendenciu priberať. Človek všetko veľmi intenzívne prežíva. Spln úplne otvára telo, energia vyžaruje mohutným prúdom smerom von.

Každý mesiac vám prinesieme jednoduchý návod, ako sa zladiť s mesačným cyklom. 2 obrázky vo fotogalérii Každý mesiac vám prinesieme jednoduchý návod, ako sa zladiť s mesačným cyklom.

Kúzlo splnu

Zapáľte bielu sviečku a na papier napíšte v prítomnom čase všetky priania. Predstavujte si, čo by ste cítili, keby sa naozaj teraz diali. Potom zrolujte papier a nechajte ho zhorieť v plameni sviečky. Poďakujte, že sa tieto priania čoskoro premenia v realitu.

Rast a posilňovanie

V dobe, keď Mesiac pribúda, sa všetky témy točia okolo rastu a pozitívneho posilňovania. Vzhľadom na to, že sme v tomto čase uvoľnenejší a máme chuť sa baviť a pracovať (čiže sme aktívnejšie), je fajn zamerať sa na zlepšenie vzťahov, skrášľovať sa, zabaviť sa a všeobecne posilniť lásku a vzťahy.

Kúzlo dorastajúceho Mesiaca

Môžete vyskúšať kúzlo na posilnenie sebavedomia. Postavte sa nahá pred zrkadlo (ak to nedokážete, postavte sa oblečená, ale zamyslite sa nad tým, prečo to nejde), poriadne sa prezrite a začnite sa nahlas chváliť za všetko, čo je na vás pekné a úžasné. Popisujte len pozitívne veci, pochváľte sa, usmejte sa na seba a skončite tým, že si poviete, že sa máte rada.

Zbavte sa negatív

Toto je obdobie, keď Mesiac začne cúvať, preto je to ideálny čas na zbavovanie sa všetkého negatívneho a zbytočného. Práve tu sa najlepšie zbavíte aj svojich závislostí, ale aj strachu, ktorý vás ničí.

Kúzlo cúvajúceho Mesiaca

Pripravte si na stôl prázdny pohár, bylinky alebo vonnú tyčinku, obľúbený kameň, sviečku. Zapáľte sviečku i tyčinku, aby ste očistili priestor, a potom vezmite do ruky pohár, dajte ho nad hlavu, potom pridržte vo výške svojich pŕs. Fúknite do pohára a povedzte zvyk, ktorého sa chcete zbaviť. Potom ho dajte na stôl hore dnom a poproste v duchu, aby ste sa zbavili toho, čo ste vložili do nádoby.

PORADNE: zdravie (1) , Zdravie (1) , chudnutie s forskolinom (4) , Zdravie (1) , Aký bude rok 2014? (6)
Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE