Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Gabika Dzuríková pred ťažkým rozhodnutím: Musela sa vzdať niečoho, čo mala veľmi rada

02.01.2016 Monika Chybová

Gabika Dzuríková (42) hovorí, že skúsenosťami aj vekom človek zistí, že sa nedá robiť všetko. Má rada konce, lebo začína niečo nové.

Gabika Dzúriková 7 obrázkov vo fotogalérii Gabika Dzúriková

Nenápadne sa priblížil aj koniec roka, máte rada konce a nové začiatky?

Nedá sa to povedať asi všeobecne. Keď je niečo nepríjemné, som rada, že to končí, ale to je prirodzené. Väčšinou nemám rada, keď končí nejaká práca. No mám rada, keď začína niečo nové. Na to sa strašne teším. Takže v tom prípade odporujem tomu, čo som povedala pred chvíľou. V podstate mám rada konce, lebo začína niečo nové.

Tento rok vám skončila Cilka v Chlapi neplačú aj Agáta v Kukučke. Využili ste to na oddych?

Strašne som si teraz užívala, že som mala voľňásek. Keď sme začínali točiť seriály, hrali sme v 2 – 4 a človek sa len naháňal. Potom sa to upokojilo. A teraz som mala po neviem koľkých rokoch naozaj voľno. V divadle som začala skúšať od polovice novembra, čiže aj vstup do divadelnej sezóny som mala absolútne fantastický. Ale už som rada, že skúšam a mám zase nejaký režim. A celkom ma teší, že chvíľu nebudem musieť ráno vstávať a točiť aj po nociach či cez víkendy. 

Hrať vo viacerých seriáloch súčasne aj naplno v divadle muselo byť únavné.

Na začiatku to bol boom. Naša generácia 40-tnikov predtým po škole netočila dlho nič. Prirodzene, že keď to začalo, brali sme všetko. Nebolo to 20 vecí naraz, ale aj tak. Keď som mala Mafstory, Ordináciu, Odsúdené a divadlo, po istom období som mala naozaj namále. Na jednej strane to bolo úžasné. Človek sa vnoril do televíznej práce, aj nejaké peniažky sa zarobili, no na druhej strane to bolo pachtenie. Cítila som, že som unavená, nepríjemná a neviem normálne fungovať. Nestíhala som dabing, ktorý ma veľmi bavil, tak som sa musela rozhodnúť, čo z toho vynechám. Ale ono je to ako vo všetkom, buď toho máte veľa, alebo nič. Niekedy sú tie nočné a skoré ranné termíny šialené.

To musíte byť skvelá organizátorka.

Ja nie, stále nadávam na tých, ktorý to organizujú, lebo mi to naplánujú práve vtedy, keď mám toho veľa! (smiech) Ale treba do toho ísť. Každá príležitosť vás veľa naučí. Skúsenosťami aj vekom si už človek zváži, na čo má ešte sily a zistí, že sa nedá robiť všetko. Je jedno, v akej oblasti robíte, platí to všade. Keď máte niekoľko projektov naraz, nerobíte ich stopercentne. A pracovať s unavenými ľuďmi je hrozné. Absolútne vás vycicajú, lebo musíte energeticky pôsobiť ešte aj za nich. Sú aj takéto extrémne prípady. Nehovoriac o zdraví, keď človek môže dostať veľké no-no-no!

Aj vy ste ho dostali, keď vás pred rokom stopol úraz na bicykli.

Ale to bolo preto, že neviem bicyklovať! (smiech) To bol celý môj problém. No je pravda, že stačí malá nepozornosť, odbehnete mysľou niekde na lyžovačke, alebo na aerobiku, zle našliapnete a už máte vyvrtnutý členok. Súvisí to s únavou, hlavne mentálnou.

Aktuálne ste v SND v deviatich predstaveniach, na čo nové sa s vami môžeme tešiť?

Začali sme skúšať hru Nevina od mladej súčasnej nemeckej autorky Dey Loher. Premiéra bude vo februári budúceho roka. Potom sa bude robiť Fanny a Alexander. Prepis slávneho románu filmu od Ingmara Bergmana. Na to sme veľmi zvedaví, ako sa to urobí a pripraví do divadla v réžii Maja Amslera. Budem tam hrať manželku Milana Ondríka a premiéra sa chystá na apríl. A v júni bude premiéra hry Sissi (Úteky Alžbety Rakúskej) v špeciálnej úprave pre divadlo od Viliama Klimáčka. Tam hrám Sissinu kaderníčku. Teším sa na tú rozmanitosť, ktorá prichádza.

 


 

Prezradila o sebe!

Najobľúbenejšia rozprávka?

Mám rada všetky, ale Popoluška musí byť. No dávam šancu aj tým novým.

Máte rada zimu?

Každé ročné obdobie. Milujem keď je 35, ale aj keď je treskúca zima na horách. Chcem si dať tie kožuchy, nadávať ako mrzne a chcem, aby mi sneh vŕzgal pod nohami.

Nakupujte cez internet?

V tomto som taká ženská, rada sa chodím ňúrať a prechádzať po obchodoch. Potrebujem zistiť stav vecí – čo je nové. (smiech) Cez internet som si tuším na seba nekúpila ešte nič.

 

Tlačiť Diskusia (2)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE