Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

František Kovár o koncoročných žúroch: Po Silvestri občas končil s bolestným poznaním

31.12.2015 Monika Chybová

František Kovár (69) je skvelý herec a môj obľúbený hlas. Aj keby recitoval telefónny zoznam, znelo by to, ako by mi dedo Jozef čítal rozprávku.

František Kovár. 6 obrázkov vo fotogalérii František Kovár.

Prezraďte, ako trávite posledný deň v roku?

Tento rok sa bavíme pri Dobrodružstve pri obžinkoch na javisku v Slovenskom národnom divadle. Ale je tam vždy veľmi dobrá atmosféra. Mnohí diváci si mohli vybrať, no dali na Silvestra prednosť nám. To si veľmi vážime. Niektorí v prvom rade sú obohatení aj o to, že sa im ponúkne šampanské. Príde pán riaditeľ činohry, privíta ich a zaželá všetko najlepšie do budúceho roku. To je taký rituál.

Čo po predstavení?

Zväčša sa stretneme so synmi, ich rodinami a pozeráme ohňostroje, ktoré má dnes v Bratislave už každá mestská časť. Vidíme jeden sčasti v Dúbravke a aj u nás v Lamači. Tí, ktorí sú na jednej strane kričia na tých na druhej, že tam je to krajšie, aby sa prišli pozrieť k nim.

Tak to ani nemusíte vyraziť na hlavné námestie.

Neviem prečo, ale tak sme spohodlneli, že tam nechodievame. Hoci si hovoríme, že raz pôjdeme. Ale to „raz“ ešte neprišlo. (smiech)

Kedysi tomu bolo ako?

Keď som ešte nebol ženatý, stretávali sme sa s priateľmi na Silvestra pri magiči. Bol to Sonet Duo s tým zeleným okom v strede a s páskami. Počúvali sme Beatles, trsali a mali takzvaný silvestrovský žúr. Niekedy končil na druhý deň aj bolestným poznaním, že keď človek preženie alkohol, ani v mladom veku sa to nevypláca. (smiech)

Tlačiť Diskusia (1)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE