Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Kto by to o ňom povedal! František Kovár sa pochválil niečím unikátnym, čo nik iný nemá: O čo ide?

06.01.2016 Monika Chybová

Herec František Kovár (69) sa zatiaľ oddychovať nechystá, naopak. Je rád, že stále hrá v divadle či v seriáloch. A môže sa pochváliť niečím unikátnym.

František Kovár sa zatiaľ oddychovať nechystá. 9 obrázkov vo fotogalérii František Kovár sa zatiaľ oddychovať nechystá.

Ľutujete niečo?

Že som sa po operácii bedrového kĺbu o seba nestaral toľko, ako som si myslel, že budem. Ale to nie je na príčine nikto iný, len ja. Tak toto je možno to predsavzatie do budúceho roku. (smiech)

Máte pocit, že by ste v živote niečo pokazili, zmeškali?

To sa takto nedá povedať. Na isté veci, ktoré vás v živote stretnú, či ktoré urobíte zle, netreba zabudnúť v tom zmysle, že sa z nich treba poučiť. Ale to je na dĺhú debatu...

To by bola určite aj kronika vašich rodičov, ktorá sa datuje do roku 1971. Pokračujete v nej?

Dobre, že ste mi to pripomenuli! To je taká úžasná vec. Listujete v nej a zrazu presne viete, kedy a čo bolo. Veľmi si vážim, že ju moji rodičia urobili. Ja už do nej zapisujem len z času na čas niečo. Na premiéry a také významné veci, mám takú krabicu, kde si tie tlačoviny odkladám. A mám veľmi dobrý fotoaparát, kde zaznamenávam mnohé veci z predstavení i skúšok aj na video. Niektoré nahrávky už boli použité aj vo filmoch. Napríklad o Vladovi Müllerovi alebo Julovi Satinskom. Tak keby bolo treba v budúcnosti, mám také záznamy, aké nemá nikto. No len na kazetách. Nemám kedy ich stiahnuť do počítača a postrihať. Aj to je jedna taká výčitka, čo som neurobil. (smiech)

No dúfam, že oslavu vašej 70. máte budúci rok v pláne.  

Vidíte? Fakt! (smiech) No, uvidíme, aká bude atmosféra a čo všetko ten rok 2016 prinesie. Ale cítim, že ten okruh ľudí, ktorý so mnou tým životom ide, či už v rodine, alebo profesii, si zaslúži uznanie za to, že vás je ochotný akceptovať. Keď je takáto príležitosť, je prirodzené oslavu urobiť.

A na chvíľu pri tom vypnúť. Ozaj, čo vás dokáže spomaliť?

Keď si robím rešerš toho, čo mám urobiť a neurobil som. Sedím a rozmýšľam, kedy to urobím? (smiech) Kým sa k tomu odhodlám, to ma spomalí. A tiež učenie textov. Lebo si k tomu musím sadnúť, venovať tomu čas a drtiť sa to. Už sa to učím omnoho dlhšie a tiež sa k tomu vraciam. Ale to sú také spomaľovačky, ktoré patria k mojej profesii.

Prezradil o sebe

Ste dosť vyťažený, nechýba vám oddych?

Ja a oddychovať? To ešte nie. Zatiaľ som rád, že mám predstavenia, seriály a že moje aktivity robia ľuďom radosť. Uvidíme čo bude ďalej. 

Čo vám osladí život, v šatni som videla marlenku...

Jáj, to som dostal. A tak pomaličky, keď niekedy sa nestihnem navečerať, je to moja záchrana, prvá pomoc. (smiech) A tiež chvíle s manželkou.

Z čoho máte radosť?

Keď ja niekomu urobím radosť, alebo splním a urobím niečo, čo som dlho odkladal. Buď svojim najbližším, alebo aj v divadle.

Tlačiť Diskusia
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE