Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Chcete zhodiť prebytočné kilá: Stačí, keď urobíte túto vec, pôjde to ľahšie, než by ste čakali

03.01.2016 Famous

Chcete sa zbaviť nadbytočných kíl, ale nedarí sa? Nemusíte sa týrať diétami. Je totiž dokázané, že keď urobíte túto vec, schudnete celkom bezbolestne.

Zrkadlá v jedálni vedú ku striedmosti a obmedzujú apetít 2 obrázky vo fotogalérii Zrkadlá v jedálni vedú ku striedmosti a obmedzujú apetít

Veľké zrkadlá v jedálňach boli v minulosti prejavom vyššieho spoločenského statusu. Drahé sklá odrážajúce obraz mali vyjadrovať luxus a noblesu. V skutočnosti ale pôsobili nielen výchovne na štýl stravovania, ale mali tiež preventívny účinok s ohľadom na obezitu. O tom ľudia v minulosti zrejme netušili. Floridskí vedci teraz preukázali, že konzumácia jedla pred veľkými zrkadlami skutočne pôsobí blahodárne na postavu.

Človek sediaci pred zrkadlom totiž jedáva kultivovanejšie, ale predovšetkým toho zje oveľa menej. Pokrm sa v prítomnosti zrkadla stáva menej chuťovo lákavým a konzument si vystačí s menšou porciou. To má samozrejme z dlhodobého hľadiska pozitívny vplyv na jeho postavu.

"Pohľad do zrkadla hovorí ľuďom viac než len to o ich fyzickom vzhľade. Umožňuje im vidieť sa objektívne a pomáha posúdiť seba samého a svoje správanie tak, ako to robí u druhých," vysvetľuje doktor Ata Jami z University of Central Florida.

Pred zrkadlom by ste sa takto asi nenapchávali... 2 obrázky vo fotogalérii Pred zrkadlom by ste sa takto asi nenapchávali...

Pritom tiež platí, že v prítomnosti zrkadla ľuďom oveľa menej chutí nezdravé jedlo a naopak omnoho viac ocenia ovocie a zeleninu. Pri konzumácii totiž vidia sami seba jesť zdravo, alebo naopak nezdravo. Prvý príklad vedie k pozitívnemu úsudku o sebe, druhý k negatívnemu.

Doktor Jami v experimentálnom výskume preukázal, že v jedálni so zrkadlami sa ľudia začnú stravovať zdravšie, zjedia menej a správajú sa kultivovanejšie. Čo má pozitívny vplyv na ich zdravie, postavu a celý život.

 

 

 

 

Tlačiť Diskusia (1)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE