Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Magnet na trapasy? Eva „Evelyn“ Kramerová priznáva: Stala sa jej vec, o ktorej sa jej ani nesnívalo

10.01.2016 Monika Chybová

Eva „Evelyn“ Kramerová hovorí, že keď chceš dobrú historku, musíš zažiť aj to, čo nie je úplne fajn.

Evelyn: Keď chceš dobrú historku, musíš niečo zažiť. 8 obrázkov vo fotogalérii Evelyn: Keď chceš dobrú historku, musíš niečo zažiť.

Len nedávno bolo hitom internetu video so zúfalou blondínkou, ktorá v Chorvátsku na pláži hľadá kuny. Pomysleli by ste si vtedy, že o rok bude mať Evelyn vlastný seriál?

Hlavne by som chcela povedať, že Kuny nebola prvá vec, ktorú som urobila, ako to mnohí vnímajú. Bola to systematická práca na mne a na tom, čo robiť chcem. Od 18 som robila stand up comedy a bavilo ma herectvo. No nikdy som si nepredstavovala, že raz z mojej postavy, ktorú som vytvorila na stand upkách, bude autorský seriál. A ešte s takými skvelými hercami ako Kristína Farkašová, Zuzka Porubjaková, Jozef Vajda či Števo Martinovič. Je to že wow, super!

Kuny nebola prvá vec, ktorú urobila, ako to mnohí vnímajú. 8 obrázkov vo fotogalérii Kuny nebola prvá vec, ktorú urobila, ako to mnohí vnímajú.

Aká bola práca v tíme?

Autorsky i herecky veľmi zaujímavá skúsenosť a brutálna výzva. Nikdy som v tíme nerobila. Hrozne som chcela a podvedome som si to pritiahla v podobe seriálu Svet podľa Evelyn. Je plný nečakaných zvratov a vtipných situácií zo života. Chceli sme vytvoriť niečo dobré, čo tu ešte nebolo. Formálne iné, humor iný a to sa nám, myslím si, podarilo. Moja postava to prežíva veľmi preexponovane a furt sa dostane do ešte väčších nepríjemností. No nevzdáva sa. Má drajv a napriek polenám pod nohami chce ísť ďalej. Verí na všetko pekné a v dobrom zmysle slova je dosť naivná. Je to moje alter ego. Aj ja viem byť brutálne naivná a veriť na dobro sveta.

Priťahujete si aj vy svojím správaním trapasy?

Také absurdné situácie si ja dávam. (smiech) Keď chceš dobrú historku, musíš niečo zažiť. Aj také, čo nie je úplne fajn. Milujem, keď sa to stane niekomu inému, ale aj mne. Príde mi to vtipné.

Eva Kramerová v sitkome Svet podľa Evelyn. 8 obrázkov vo fotogalérii Eva Kramerová v sitkome Svet podľa Evelyn.

To sa nedá naplánovať.

Nie a mňa baví žiť bez plánu. Len si vykročím a samo sa to poskladá do niečoho, čo je super. A tam je ten priestor pre absurdné situácie. Lebo keď má človek všetko naplánované, tak kedy sa mu majú stať zaujímavé veci? Viem, že okoliu to môže vadiť, ale ja to neriešim.

Prezradila o sebe

Čo zabaví vás?

Fičím si na pár stránkach, ktoré vtipne a sarkasticky popisujú brutálne pravdy. Mám rada aj také to trápno. A tiež americký program Saturday Night Live a komičku Kristen Wiig.

Hovoríte od pľúc, čo si myslíte?

Taký výbuch, že človeku poviem veci bez filtra, mám málokedy. Hrozne mi robí zle, keď ľudí raním. Pokiaľ sa dá, veci zachraňujem.

Akú vlastnosť na sebe nemáte rada?

Som brutálne citlivá, čo mi občas robí problém odosobniť sa. A rýchlo vzplaniem. No po rokoch som to začala na sebe mať aj rada. Aj toto som ja. All inclusive.

Eva 8 obrázkov vo fotogalérii Eva "Evelyn" Kramerová: Som brutálne citlivá, čo mi občas robí problém odosobniť sa.

Tlačiť Diskusia (6)