Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Matěj Hádek: S bratmi si preberali dievčatá, ale o vzťahoch nerád hovorí, aké tajomstvo skrýva?

09.01.2016 Monika Chybová

Matěj Hádek (39) je sympatický český herec, ktorý mal už ako chlapec jasno v tom, čím bude. Nám prezradil, čo si v živote váži najviac, či mu niečo chýba aj prečo nerád rozpráva o vzťahoch.

Mladší brat Kryštof sa stal hercom, pretože ho k tomu inšpiroval Matěj. 6 obrázkov vo fotogalérii Mladší brat Kryštof sa stal hercom, pretože ho k tomu inšpiroval Matěj.

Už od štvrtej triedy ste vraj vedeli, že budete herec. To musí byť super, nie?

Je to šťastie, keď sa narodíte a viete, čo budete robiť. Keď si to tak spätne premietam, nikdy som nepochyboval, že to bude inak. A teraz, takmer v 40 vidím, že som mal veľké šťastie. Robím to, čo ma baví a ešte sa tým aj uživím. Mohol som dopadnúť aj horšie. (smiech)

Mohol, hercov je veľa...

Ako aj stolárov. Ale len niektorí si môžu vyberať, pre koho ten stôl vyrobia. Dnes si už aj ja môžem vyberať. Je to strašne príjemné. Robiť prácu, ktorú ste si vysnívali, ktorá vás baví a len s ľuďmi, s ktorými ju chcete robiť. Prial by som to naozaj každému. Ako som povedal, mám šťastie, ale snažím sa to všetko prijímať s pokorou. Nemusí to totiž trvať večne. V našom povolaní je to často tak, že buď máte všetko, alebo nič. Mne sa to za posledné roky rozbehlo a musel som sa naučiť povedať aj nie. Človek musí aj odpočívať.

Našťastie ste povedali áno na úlohu novinára v seriáli Mamon z produkcie HBO Europe, ktorý je práve na obrazovkách. Čo hovoríte na naše povolanie, menili by ste?

Tak novinár nie je úplne iný druh človeka. Človek je len jeden a každý robí profesiu, ktorá ho nejako ovplyvňuje. Keby som videl, že ma to napĺňa, ako moja práca, asi by bolo dobré robiť to. Ja som sa na túto úlohu pripravoval s dvomi pracovitými, múdrymi a sympatickými novinármi. Jeden je šéfredaktor veľkých novín, druhý šéf českej odnože medzinárodnej tlačovej agentúry. Práca ich napĺňa a keď toto funguje, môže v nej byť aj ten adrenalín a endorfíny.

Videli sme ho aj v seriáli Kriminálka Staré mesto, na snímke s Leopoldom Haverlom. 6 obrázkov vo fotogalérii Videli sme ho aj v seriáli Kriminálka Staré mesto, na snímke s Leopoldom Haverlom.

Môžete si teda krátko pred 40 povedať, že máte všetko, čo ste chceli?

Áno. Som šťastný. Ale je to hlavne preto, že keď je človek zdravý, môže čeliť čomukoľvek. Lebo je neskutočne adaptabilný na prostredie, v ktorom sa musí pohybovať. Blbé je, keď vám niečo je a ste ešte aj zdravotne obmedzený. Takto sa tým prekážkam čelí omnoho horšie. Takže tým, že som zdravý a mám čo jesť, všetko ostatné v tom živote je zábava.

V seriáli riešite dilemu, či sa postaviť za brata alebo spravodlivosť. Sám ste z troch bratov, stáli ste vždy za sebou?

Otec nám hovorieval, že rodina niekedy stojí za prd, akurát že nikto ešte nič lepšie nevymyslel. S istou dávkou nadsádzky mi to príde ako celkom výstižné prirovnanie. Vždy nás učil vyriešiť si veci spolu a medzi sebou. S bráškami, starším Ondřejom a mladším Kryštofom, sme sa mali vždy radi. Prišlo nám to prirodzené, lebo rodičia nás k tomu vždy viedli a tú lásku sme videli aj doma.

Seriál Jan Hus pripomenul výročie velikána. Matěj Hádek hral hlavnú postavu. 6 obrázkov vo fotogalérii Seriál Jan Hus pripomenul výročie velikána. Matěj Hádek hral hlavnú postavu.

Aj ste spolu preberali svoje dievčatá?

Samozrejme. (smiech) Tak ako to robia dievčatá. Bráchovia už majú partnerky aj deti a ja mám to šťastie, že obe sú strašne fajn. Sú to moje kamarátky.

A čo vy?

Tak ja mám ešte čas. (smiech)

Opatrujete občas deti vašich bratov?

No jasné. Fungujeme takto. A keď som bol po ťažkej operácii kolena, asi pol roka som býval u staršieho brata. Je lekár, jeho žena zdravotná sestra a majú bezbariérový dom. (smiech) Neter mala vtedy dva roky a boli sme stále spolu. Teraz má už 4,5 a je s ňou strašná sranda. Vždy, keď tam prídem mi povie – strýčko, ja ťa mám tak rada.

„Keby som sa díval na svoje filmy, videl by som iba chyby,“ hovorí Matěj. 6 obrázkov vo fotogalérii „Keby som sa díval na svoje filmy, videl by som iba chyby,“ hovorí Matěj.

Vy vraj nerád rozprávate o vzťahoch.

No, vždy mám chuť povedať niečo, čo nie je pravda. Chápem, že je to prirodzená zvedavosť tých, ktorí sa pýtajú, a mojou povinnosťou je „mlžit“. (smiech)

Tak viete, ženy sú zvedavé...

To sú aj chlapi. (smiech) Stavil by som sa, že vo finále sme ešte zvedavejší.

Takže neprezradíte nič?

Tak, každý väčšinou niekoho má. Jediné, čo by som mohol prezradiť, že som heterosexuál. Ale aj keby som nebol, tiež by to bolo úplne jedno. Dnes sa to už nerieši.

Ale pár tisíc žien by bolo určite sklamaných.

Fakt? Chcem ich čísla! Ja som ten zvýšený záujem nejako nezaznamenal. (smiech)

Aspoň mi povedzte, či veríte na priateľstvo medzi mužom a ženou?

Myslím, že môže existovať vo vzťahu dvoch ľudí, ktorí mali zo začiatku medzi sebou vášeň. No keď ste spolu napríklad desať rokov a máte deti, ťažko asi hľadať to okúzlenie telom toho druhého. To znamená, že tam to priateľstvo musí prísť. A deti sú tiež prirodzené spojivo.

Ako Jan Dvořák v populárnom seriáli Vyprávěj. Jeho rodičov hrali Andrea Kerestešová a Roman Vojtek. 6 obrázkov vo fotogalérii Ako Jan Dvořák v populárnom seriáli Vyprávěj. Jeho rodičov hrali Andrea Kerestešová a Roman Vojtek.

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE