Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Števo Martinovič zo sitkomu Svet podľa Evelyn má o sláve jasno: Už viem, kam ju pôjdem predýchať

16.01.2016 Monika Chybová

Števo Martinovič (33) je herec, ktorého už zopár týždňov diváci registrujú v seriáli Svet podľa Evelyn. Nie je to však žiadny nováčik. Čo robil, kým „začal žiť televíznym životom“?

Števo s kolegyňou Evou v seriáli Život podľa Evelyn. 11 obrázkov vo fotogalérii Števo s kolegyňou Evou v seriáli Život podľa Evelyn.

Veľa informácií o vás človek veru nenájde. Kde ste sa doteraz „skrývali“?

V divadle. Pred desiatimi rokmi som skončil VŠMÚ a odvtedy som sa pracovne nezastavil. Som na voľnej nohe a hrávam vo viacerých súboroch. Najviac v Túlavom divadle, kde je principálom Jakub Nvota. S paródiami klasických titulov, ako Rómeo a Júlia či Hamlet, cestujeme po Slovensku. S Karolom Vosátkom zase robím v GUnaGU. Naša spolupráca prerástla aj jeho múry do predstavenia Kam chodí Oscar Wilde na večeru. Teraz sa bude uvádzať v Karolovom novom divadle La Komika.

Tam vás objavili tvorcovia seriálu s Evelyn?

V podstate áno. A ešte v hre Sharon Stone let mi go. V nich ma videla režisérka a spoluscenáristka seriálu Kristínka Cibulková, s ktorou sa poznám už z VŠMU. Mal som to šťastie, že som jej padol do rany. Prelomilo sa to a začínam žiť aj televíznym životom. (smiech)

Ale veď vy ste hrali hlavnú postavu aj vo filme Veľký rešpekt a v seriáloch nie ste nováčik. 

Nie, ale vždy som len hosťoval. Slovenský trh je taký malý, že som sa ako epizódna postavička objavil skoro v každom seriáli. Toto je zatiaľ môj najväčší televízny projekt.

Ste už teda na tú slávu pripravený?

S otvorenou náručou ju očakávam. (smiech) Ale už je neskoro, aby som sa ňou nechal opantať. Aj keď by som rád. Škoda. No už som vyrástol. Nemám 22, keď som sníval o Oscarovi. Mám 33 a reálne viem, čo to obnáša. A už si aj uvedomujem, že Slovensko má len 5,5 milióna obyvateľov a naša popularita končí prvým výletom za hranice. Takže viem, kam to ísť predýchať. (smiech)

 

Tlačiť Diskusia (2)