Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Barbora Rakovská o vzťahu na diaľku: Ak sa dvaja milujú a podporujú svoje sny, môže to fungovať

06.01.2016 Monika Chybová

Barbora Rakovská (29) je úspešná moderátorka, spisovateľka, milujúca žena a mama. Ako zvláda odlúčenia od partnera a kto je jej hnacím motorom?

Barbora Rakovská a Tomi Popovič 7 obrázkov vo fotogalérii Barbora Rakovská a Tomi Popovič

Akú hudbu máte rada?

Slovenských spevákov a speváčky, aj náš folklór. Pevne verím, že naše tradície si bude ctiť ešte veľa veľa generácií po nás. Mojim najlepším učiteľom hudby je však jednoznačne Tomi. Jeho hudbu zbožňujem. To ako ju komponuje, mení a premieňa hity, je pre mňa zázrak. Vždy som hudbu poznala iba zo strany fanúšika. Už niekoľko rokov ju vnímam aj z druhej strany. Hudobníci to u nás nemajú jednoduché, ale to s akou láskou hudbu stále vytvárajú, svedčí o tom, že to myslia vážne. 

Vám ako napadlo urobiť spevácky projekt pre deti?

Pracovať s deťmi je mojou srdcovkou. Asi si tým kompenzujem absenciu učenia. Keďže učiteľstvo mám v krvi (mama je učiteľka). Aspoň takáto forma práce s deťmi je pre mňa veľký hnací motor. Tomi (Popovič, spevák, producent a jej partner, pozn. redakcie) bol zlatý, okamžite ma podporil, skomponoval hudbu na moje texty a myslím, že dnes je už do projektu zaľúbený tak, ako ja.

Čo hovorí na vaše aktivity, je hrdý na krásnu a šikovnú ženu?

Je rád, že sa mi darí. Myslím, že je na mňa veľmi hrdý. Občas mi povie, že by som mala spomaliť, aby sa mi to neodrazilo na zdraví, ale ja som vždy len taká vyťažená, ako vládzem. A tiež tak, aby to neobmedzilo program našej dcéry.

Kto pomáha, aby ste to všetko zvládali, keďže on je často v USA?

Jednoznačne moji rodičia. Našťastie sú to takí starí rodičia, ktorí všetky svoje vnúčatá milujú nadovšetko, a keď o nás nemajú správy 24 hodín, tak je zle! (smiech)

Zlé jazyky tvrdia, že vzťah na diaľku nemôže fungovať.

Môže. Je to veľmi, ale veľmi komplikované a ťažké, no my takto žijeme už skoro sedem rokov a stále sme spolu. Nič nie je ideálne, ale my dvaja vieme, čo každý miluje, aké sny má a podporujeme sa. Nedokázala by som žiť s pocitom, že som mu obmedzila jeho umelecké sny, ktoré má práve v Amerike. On si zase váži, že kedykoľvek môže odísť a ja sa o našu domácnosť postarám. Ak sú tieto základy pevné, vzťah na diaľku funguje.

Nad presťahovaním sa tam za ním nastálo ste nepremýšľali?

Rozmýšľali. Stále je to v hre. Ale zatiaľ sme tu. Ja tu mám veľa práce, Amia je tu doma a zvládame aj to, keď Tomi na čas vycestuje. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, ale Amerike sme naklonení.

A čo súrodenec pre Amiu. Sama ste z troch sestier. Zvládli by ste ešte 1 – 2 deti?

Zvládnuť by som zvládla, ale ešte si na druhé počkám. Moja najstaršia sestra práve čaká druhé, tak nás s mojou ďalšou sestrou veľmi inšpirovala. (smiech)

Prezradila o sebe

Je niečo, na čo talent nemáte?

Som ľavá na čísla, matematiku, účtovnictvo. Čistá katastrofa! (smiech)

A čo keď môžete byť sama?

Dospávam rána, no hneď potom idem zväčša za Amiou. Ja bez nej byť neviem. Najlepšie mi je s ňou. Som za ňu vďačná.

Vaše najbližšie sny? 

Televízne nie sú úplne na mne. Vážim si každú ponuku. A sny, ktoré ovplyvniť viem, sa týkajú detskej tvorby. Chcem hľadať talentované deti a podporovať ich v tom, čo vedia.

 

Tlačiť Diskusia (4)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE