Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Matěj Hádek: Nemám dôvod neusmievať sa na svet, jediné, čoho sa bojím, je nebyť zdravý

16.01.2016 Monika Chybová

Matěj Hádek hovorí, že život je krátky a stále sa niečo deje. Čas je najviac. A keď máte doma rodinu a malé deti, tak ako moji bratia, ubudne vám času, ktorý môžete investovať do seba.

Matěj Hádek patrí medzi najobsadzovanejších českých hercov. 10 obrázkov vo fotogalérii Matěj Hádek patrí medzi najobsadzovanejších českých hercov.

Aký dôležitý je pre vás v živote humor?

Humor je zdravotná záležitosť. Je aj dokázané, že optimisti sa dožívajú vyššieho veku. Mne vlastne nič nechýba. Mám všetko. Takže nie je dôvod neusmievať sa na svet. Jediné, čoho sa bojím, je nebyť zdravý. Inak sa nebojím v podstate ničoho.

Čo teda robíte pre zdravie?

Veľa jazdím na bicykli.

Nie je práve to život ohrozujúce jazdiť po Prahe?

No bývam na okraji. Teraz je už síce trošku zima, ale ide o to, dobre sa obliecť. Mám „boží kolo“! Kúpil som si za odmenu.

Aj druhých rád obdarúvate?

Dary veľmi nedávam, lebo ich nerád dostávam. Boli sme s bratmi vychovávaní v skromnosti. Máme sa radi, neviem, čo iné by som im dával.

Čo vás potom poteší, keď nie dary?

Klasika, keď sa všetci spolu zídeme a máme na seba čas. Čo je málokedy. Alebo keď môžem s bráchom natočiť spoločný film. To sú veci, ktoré ma bavia.

Kryštof je o 7 rokov mladší, kedy ste ho začali uznávať ako herca?

Tak ja som k nemu stále veľmi prísny. To on ku mne tiež. Ale o práci sa bavíme čím ďalej, tým menej. Skôr o tom, čo nové v osobnom živote a či budeme mať na seba budúci týždeň čas. Čas je totiž pánom neúprosným. Jedna z mála spravodlivých veličín pre všetkých na planéte. Život je krátky a stále sa niečo deje. Čas je najviac. A keď máte doma rodinu a malé deti, tak ako moji bratia, ubudne vám času, ktorý môžete investovať do seba. Zrazu je to tá najdrahšia a najvzácnejšia veličina, nie peniaze.

Ale aj tie nám dávajú slobodu a možno tak trochu i čas.

Milujem slobodu a peniaze sú prostriedok k nej. Ale vždy je niečo za niečo. Ja nemám rodinu, takže som síce o niečo slobodnejší, ako moji bratia, ale má to iné negatíva...

Prezradil o sebe

Ste ambiciózny?

Ambície má každý. Sú hnací motor. Moja je robiť svoju prácu dobre, ešte dlho a mať okolo seba ľudí, ktorých mám rád. Zatiaľ mi to vychádza. (klop-klop-klop)

Máte rád rozprávky?

Áno, rodičia mi ich v detstve často čítali.

Čítate ich neteri?

Skôr sa so mnou chce hrať na tablete. Našťastie má zatiaľ len také jednoduché hry a švagriná jej to dávkuje. (smiech)

 

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE