Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Petra sa zaľúbila do mladšieho milenca: Vliezla mu do mobilu a odhalila pravdu, z ktorej sa dodnes nespamätala!

04.01.2016 Casprezeny.sk

Zamilovala sa do talentovaného mladíka - siroty, ktorý sa dojímavo staral o svojho mladšieho brata. Pravda o ňom ju však šokovala.

Vliezla mu do mobilu, odhalila šokujúcu pravdu... Vliezla mu do mobilu, odhalila šokujúcu pravdu...

Neprekážalo jej, že je o 9 rokov mladší, je sirota, stará sa o malého brata, nemá poriadne vzdelanie a živí sa ako taxikár. Žiaľ, to jediné z jeho príbehu bola pravda.

Po nevydarenom dlhodobom vzťahu odišla Petra do Ázie ako dobrovoľníčka. Najskôr pomáhala v detskom domove v Indonézii a nakoniec pracovala pre medzinárodnú humanitárnu organizáciu v indickom Delhi. Spoznala mnoho zaujímavých ľudí, prežila aj niekoľko milostných románikov, ale späť domov sa vrátila sama. "Väčšina mojich priateľov sa počas tých piatich rokov vydala či oženila, narodili sa im prvé deti a ako single dievča som do ich spoločnosti príliš nezapadala," spomína. "Cestovanie a práca v humanitárnej oblasti mi dosť zmenili pohľad na svet. To, že niekoho povýšili, má nové auto alebo dom mi zrazu vôbec nepripadalo dôležité. Podobne aj žabomyšie firemné vojny," rozpráva s tým, že z väčšiny firemných večierkov a flámov s kamarátmi odchádzala pravidelne dosť znudená.

Flirt s taxikárom

Cestou z jedného takého večierku spoznala Denisa. Objednala si taxi cez svoju obľúbenú taxislužbu a auto, ktoré pre ňu poslali, riadil práve on. Usmievavý, bystrý, impozatne drzý a fešný chalan. "Keď so mnou začal v aute flirtovať, nebrala som to vážne. Pripadal mi ako malý chlapec, aj keď očarujúci, " opisuje dojmy z prvého stretnutia. V každom prípade na ňu Denis urobil príjemný dojem a tak si ochotne vzala jeho telefónne číslo s tým, že keď bude potrebovať odvoz, zavolá priamo jemu.

Káva nadránom

Slovo dalo slovo, a keď sa Petra o týždeň neskôr vracala neskoro v noci z večere u priateľov, zavolala priamo Denisovi. Nebola práve v dobrej nálade. Rodinná večera a malými deťmi batoliacimi sa okolo stola jej pripomenula jej osamelosť. A reči o bábätkách a práci v záhrade ju zúfalo nudili. Potrebovala sa vyrozprávať, ale nejako nebolo komu. Keď ju Denis sám od seba pozval na nočnú kávu, prijala. Ten mladík ju bavil a dokázal rozosmiať. Dali si kávu a rozprávali sa. Ona o svojich cestách a práci v zahraničí, on o svojom mladšom bratovi, rodičoch, ktorí zomreli pri autonehode, o štúdiu na hudobnom konzervatóriu a svojej kapele.

Dojímavý príbeh siroty

"Zdal sa mi na svoj vek vyspelý a tak zvláštne zraniteľný. Pritom mal tú drzosť neskrývane baliť o deväť rokov staršiu ženu," opisuje, čím ju mladý taxikár očaril. Priznáva, že svoju úlohu zohral aj dojímavý príbeh siroty, ktorá si popri štúdiu na konzervatóriu zarába na byt, aby si mohla vziať do starostlivosti mladšieho brata, ktorého po smrti rodičov vychováva teta.

Predsudky bokom

Po pár nočných kávach pozvala Petra Denisa na obed. Strávili spoločne celé sobotné popoludnie. "Bolo mi s ním fajn. Prečo vlastne nechodiť s mladším chalanom?" priznáva. Hneď nasledujúci víkend ju čakala svadba jednej z najlepších priateliek. Svadba bola veselá, od rána sa popíjalo, takže keď o polnoci volala Denisa, aby pre ňu prišiel, bola už značne veselá. "Vlastne som sa nemohla dočkať, až nastane tá správna chvíľa, kedy sa budem môcť zo svadobnej hostiny vypariť a zavolať Denisa," spomína. Ako obvykle prišiel do pár minút a pomohol jej s výslužkou k domu. "Vyplynulo to úplne prirodzene. Jednoducho ma pobozkal a ja som neprotestovala," opisuje s tým, že sa jej skrátka podlomili kolená.

Nesúrodý pár

"Musím priznať, že spočiatku som sa snažila držať si nadhľad a brať náš vzťah ako také nezáväzné spestrenie, ale po mesiaci som prestala všetko riešiť. Vzala som ho medzi svojich priateľov, v práci priznala, že niekoho mám a proste to brala tak, že spolu oficiálne chodíme," pokračuje v rozprávaní. Denis u nej nocoval tak tri štyri noci v týždni, trávili spolu víkendy a plánovali návštevu Denisovej tety, u ktorej žije jeho mladší brat. Petra začala pomýšľať na to, že mu navrhne, aby sa nasťahoval k nej a ušetril tak za podnájom.

Šokujúce ráno

Jedného dňa ráno ponáhľal Denis za zákazkou na letisko a vyrážal z domu o niečo skôr ako Petra. Tá si po chvíli všimla, že nechal mobilný telefón na stole. Bolo jej jasné, že bez mobilu sa mladý taxikár asi nezaobíde. Preto nazrela do kontaktov, či v nich nenájde číslo na dispečing. Namiesto neho však našla kontakt "Mama".

"Pravdupovediac, nemala som v úmysle sliediť, ale dosť ma to zarazilo. Tvrdil, že jeho matka je už tri roky mŕtva. Rovnako aj otec, ktorého som v kontaktoch našla tiež. A tiež v zmeškaných hovoroch z predošlého dňa," popisuje svoje rozpaky. Nedalo jej to a na otcovo číslo zavolala s historkou, že našla mobilný telefón a chcela by ho vrátiť majiteľovi. Na jej veľké prekvapenie jej bolo vysvetlené, že otec nevie, kde je jeho syn, už ho dva roky nevidel a tiež by s ním rád hovoril. Nedala sa odbiť a vytočila číslo matky. Tej už načrtla fakt, že s jej synom chodí. Mamička bola v šoku. O synovi už tiež dva roky nepočula, ale veľa toho Petre vysvetlila.

Odpadlík

Denis vlastným menom Ľuboš odišiel z domu zhruba pred tromi rokmi v deň svojich osemnástich narodenín. Nebolo to v zlom, jednoducho sa odsťahoval ku kamarátovi, ale postupne sa prestal ozývať. Až neskôr sa jeho matka dozvedela, že rovnako ako z domova odišiel tiež z učilišťa, kde sa učil za elektrikára. Jeho rodičia už boli nejaký čas rozvedení a matka mala malé dieťa so svojím novým priateľom. Petra zistila, že v podstate všetko, čo jej o sebe Denis povedal, je výmysel alebo polopravda. "Musela som sa ospravedlniť z práce, že mi je nevoľno a ísť von. Asi hodinu som chodila po parku a nevedela, či plakať alebo zúriť. Cítila som sa hrozne ponížená a zradená." Nakoniec však pozbierala odvahu a zavolala na dispečing, kde nechala "podvodníkovi" odkaz, že telefón si má vyzdvihnúť u nej v práci.

Bez vysvetlenia

Keď dorazil, povedala mu, že hovorila s jeho "mŕtvymi" rodičmi, a že už pozná pravdu. "Mlčal a pozeral sa do zeme ako malý chlapec pristihnutý pri nejakej nezbednosti," spomína. Jediné vysvetlenie, ktoré z neho nakoniec vypáčila, znelo: "Keby som ti povedal pravdu, vôbec by som ťa nezaujímal." S tými slovami nasadol do taxíka a odišiel.

"Dodnes som to nepochopila. Nič zlé mi neurobil, peniaze zo mňa neťahal, nijako ma neoklamal. Od toho dňa som ho ale nevidela a nemám o ňom žiadne ďalšie správy," uzatvára s tým, že po ňom ani nepátrala a za krátky čas odišla znova na cesty, kde tiež stretla svojho budúceho manžela. Dnes žije v Anglicku, kde spoločne vychovávajú ich prvorodeného synčeka. "Dnes mi je toho chlapca vlastne ľúto, bohvie, pred čím utekal. V každom prípade si môžem gratulovať, že som sa z toho vymotala tak skoro."

Tlačiť Diskusia (1)