Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Je jednoduchý, praktický a hlavne trendy! Severský štýl vyčarí z vášho bytu útulné hniezdočko

04.01.2016 jan

Chcete bývať ako Severania? V poslednom období sa severský dizajn stal populárnym na celom svete. Ich bývanie sa vyznačuje strohosťou, prírodnými materiálmi a minimalistickými riešeniami.

Sivá a čierna, to sú ďalšie dve farby, ktoré severskému štýlu pristanú. 2 obrázky vo fotogalérii Sivá a čierna, to sú ďalšie dve farby, ktoré severskému štýlu pristanú.

Vďaka doplnkom však nepôsobí chladne. Práve naopak, výsledkom je príjemný a útulný interiér.

Čo je pre tento štýl typické?

Drevený nábytok - drevo si zachováva svoj prirodzený povrch, maximálne natretý bielou farbou. Dôležité je kvalitné spracovanie.

Nenápadné farby - v škadninávskych domácnostiach prevláda predovšetkým biela farba. Dopĺňajú ju odtiene sivej, béžovej, hnedej a čiernej. Z tých "žiarivejších" farieb tu nájdete predovšetkým sýto červenú a námornícku modrú.

Drevené steny - Severania majú častokrát steny obložené drevom, ktoré dodávajú interiéru nádych chaty. Jednoduchý a zaujímavý nábytok. Drevo v kombinácii bielej, bez toho si škandinávsky domov ani nevieme predstaviť. 2 obrázky vo fotogalérii Jednoduchý a zaujímavý nábytok. Drevo v kombinácii bielej, bez toho si škandinávsky domov ani nevieme predstaviť.

Dekorácie - tvoria veľmi dôležitú súčasť pri zariaďovaní v severskom štýle. Voľte najmä dekorácie zo surového dreva, rámiky na rodinné fotografie. Nezabudnite na kožušiny a sviečky.

Trochu farby - Napriek tomu, že základ zariadenia je takmer bezfarebný - častokrát je volený princíp biela na bielej - biele steny, biely nábytok, na textilných doplnkoch si to severania vynahradzujú. Pokojne si doprajte farebné vankúše či závesy.

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE