Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Aj vás vytáčajú elektrizujúce vlasy? Super triky, ako skrotiť poletujúcu hrivu: A máte po probléme

05.01.2016 bes

Stačí si cez hlavu pretiahnuť pulóver a vlasy poletujú ako v sci-fi filme. Čokoľvek sa s nimi pokúšate urobiť, je to len horšie! Tieto tipy skutočne pomáhajú.

Ako skrotiť elektrizujúce vlasy? Použite malý trik. Ako skrotiť elektrizujúce vlasy? Použite malý trik.

Stoja vám dupkom? Tento problém poznajú hlavne ženy s jemnými vlasmi, pre ktoré je zimné obdobie mimoriadne náročné. Prechody z tepla do zimy ich oberajú o potrebnú vlhkosť, stávajú sa suchšími a pri kontakte s textilom (čiapka, sveter) sa nabíjajú statickou elektrinou.

Potrebujú viac vlhkosti!

A v akej forme? Zaobstarajte si fľaštičku s avokádovým olejom. Kvapku-dve rozotrite v dlaniach, prejdite si po vlasoch a hotovo! Je veľmi dôležité, aby si vlasy aj v tomto náročnom zimnou období udržiavali istú mieru hydratácie, čo im znemožní nabiť sa statickou elektrinou. Ideálny stav docielite používaním vlasovej kozmetiky s obsahom avokádového oleja, ktorý vlasu dodá všetky potrebné živiny a vlhkosť.

Ako im predchádzať?

Používajte šampóny, masky a kondicionéry s výživnejším zložením, ktoré vlasy účinne zvlhčia.

Namiesto šúchania hlavy uterákom, si z vlasov len jemne povytláčajte vodu.

Fénovanie zaťažuje vlasy a nadmerne ich vysúša. Ak je sušenie horúcim vzduchom nevyhnutné, vlasy si vždy najprv ošetrite pár kvapkami oleja.

Používajte kefu na vlasy s prírodnými štetinami. Tie najmodernejšie sú dokonca napustené ošetrujúcim keratínom!

S.O.S. tip na záver – vlasy nekontrolovane poletujú a nemáte po ruke žiaden stylingový produkt? Pomôže vám krém na ruky. Úplne postačí množstvo vo veľkosti hrášku, ktoré rozotriete v dlaniach a prejdete si po vlasoch.

 

 

Tlačiť Diskusia