Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Svokrovci jej robia zo života peklo: Keby tušila, čo zažije po svadbe, nikdy by sa nevydala

08.01.2016 Nový Čas pre ženy

Svokrovci ju doháňajú do šialenstva. Keby Martina tušila, čo ju čaká, nikdy by sa za svojho manžela nevydala...

Svokrovci jej robia zo života peklo... Svokrovci jej robia zo života peklo...

Bývame u svokrovcov od začiatku manželstva. Máme dve deti, 5 – a 2-ročné a ja som doma na materskej dovolenke.

Problém so svokrovcami

Manžel chodí do práce, takže som väčšinou sama s jeho rodičmi. Tí nesúhlasia s tým, ako vychovávam deti a vždy ma kritizujú. Som z toho unavená, nevládzem žiť v neustálej obrane. Vraj som na ne príliš mäkká a nemajú žiadnu disciplínu.

Nepáči sa im, že dlho dojčím, že ich stále nosím na rukách, že ich uspávam, že ich utišujem, keď plačú. Predstavujú si nejakú vojenskú výchovu, ktorú ja zase neuznávam. Keď sa sťažujem manželovi, ten mi len povie, že nech si to vyriešim sama, čo on s tým má. Keby som tušila, čo ma v tomto manželstve čaká, asi by som sa rozhodla inak. Tlačím na neho, aby sme sa odsťahovali, ale on sa tomu bráni. Čo mám robiť?

Martina

Psychologička Sylvia Dančiaková odpovedá:

Určite sa musíte porozprávať so svokrovcami – premyslite si, čo im konkrétne poviete – skúste im objasniť (stručne a jasne), čo pre svoje deti chcete, ale aj to, že si prajete, aby vás rešpektovali ako matku svojich vnúčat. To znamená, že vy a otec rozhodujete a oni ako starí rodičia rešpektujú vás. Ešte predtým však s tým oboznámte manžela a poproste ho, aby stál (fyzicky i mentálne) pri vás ako manžel a otec detí.

Tým, že ho ako manželka vyzvete, stáva sa to i jeho problémom, ktorý sa však môže jasne stanovenými hranicami ľahko vyriešiť. Ak nie, skúste znovu zvážiť možnosti samostatného bývania. V prípade, že napriek tomu, že sa milujete, neviete v tejto otázke nájsť spoločnú reč, hádate sa, plačete, mlčíte a veci sa nehýbu, vyhľadajte terapeuta. Nečakajte na to, kým sa na jeden problém nabalia ďalšie.

Tlačiť Diskusia (7)