Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Praktický prázdninový plán: Vypočítajte si, koľko dní dovolenky potrebujete, aby ste mali čo najviac voľna

09.01.2016 Monika Chybová

Poznáte to. Jedny prázdniny sa ledva skončia a už sú tu druhé. Do toho sviatky a dni pokoja. Koľko voľna nás s deťmi čaká tento rok a ako ho zmysluplne využiť?

Vypočítajte si s nami, koľko dní dovolenky potrebujete, aby ste mali čo najviac voľna. 4 obrázky vo fotogalérii Vypočítajte si s nami, koľko dní dovolenky potrebujete, aby ste mali čo najviac voľna.

Oddychový február

Ak ste tento rok nestihli či nemohli oddychovať s deťmi do 7. poprípade až 10. januára, šanca na predĺžený víkend je tu hneď s polročnými prázdninami v pondelok 1. februára. Vezmite si 1 deň dovolenky a s posledným januárovým víkendom budete mať na seba od soboty 30. januára tri krásne dni.

V polovici februára sa už začínajú jarné prázdniny. Na Košický a Prešovský kraj vychádzajú od pondelka 15. februára do piatka 19. Ak si k tomu pripočítate aj víkend pred aj po, môžete sa tešiť na 9 dní voľna. Miniete pritom len 5 dní dovolenky. S jarnými radovánkami pokračuje Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj od pondelka 22. februára do piatka 26. Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj to potiahnu od 29. februára až do 4. marca. Do školy deti nastúpia až po víkende, teda 7. marca.

Veľkonočné radovánky

Tento rok vychádzajú na štvrtok 24. marca až utorok 29. marca vrátane. V nich sú už aj 2 dni pracovného pokoja – Veľký piatok (25. 3.) a Veľkonočný pondelok (28. 3.). Buď si teda užijete „len“ 4 voľné dni, alebo si k nim vezmite ešte 2 dni dovolenky a vyšantíte sa niekde s deťmi skoro celý týždeň. Veľkonočné radovánky tento rok vychádzajú na štvrtok 24.3. 4 obrázky vo fotogalérii Veľkonočné radovánky tento rok vychádzajú na štvrtok 24.3.

Dlhočizné leto

Po nabitom prvom štvrťroku si deti budú musieť na voľno počkať až do piatka 1. júla, kedy sa im oficiálne začínajú letné prázdniny. Májové dni pracovného pokoja (1. a 8. 5.) totiž tento rok vychádzajú na nedeľu. Zato nástup do školy sa im v školskom roku 2016/2017 posúva až na pondelok 5. septembra po 9 týždňoch a 3 dňoch sladkého ničnerobenia. Okrem letnej dovolenky si s nimi môžete užiť aj pár dní navyše.

Napríklad hneď v utorok 5. júla je tu Štátny sviatok svätého Cyrila a Metoda. Len s 2 dňami dovolenky na piatok (1. 7.) a pondelok (4. 7.) môžete s deťmi oddychovať až 5 dní. Ešte výhodnejšie je vziať si dovolenku na prelome augusta a septembra. V posledný prázdninový týždeň sa totiž zbehli až dva Štátne sviatky – Výročie SNP v pondelok 29. augusta a Deň ústavy Slovenskej republiky vo štvrtok 1. septembra. Len s 3 dňami vašej dovolenky a dvomi víkendmi si môžete s deťmi užiť až 9 posledných prázdninových dní. Okrem letnej dovolenky si s  nimi môžete užiť aj pár dní navyše. 4 obrázky vo fotogalérii Okrem letnej dovolenky si s nimi môžete užiť aj pár dní navyše.

Krásna jeseň

Desať dní od začiatku školského roka je tu opäť dôvod na predĺžený víkend. Na štvrtok 15. septembra totiž pripadol Deň pracovného pokoja – Sedembolestná Panna Mária. Vezmite si na piatok 1 deň dovolenky a 4 dni voľna máte ako vyšité. Keby to nevyšlo, ďalšia šanca sa núka s jesennými prázdninami v kombinácii so Sviatkom všetkých svätých. Prázdniny deťom trvajú od piatka 28. októbra do pondelka 31. októbra a s Dňom pracovného pokoja v utorok 1. novembra by ste mohli mať opäť 5 dní voľna, z toho len 2 dni dovolenky. No a na predĺžený víkend sa môžete tešiť v novembri ešte raz. Ak si totiž po štvrtkovom Štátnom sviatku (17. 11.) Deň boja za slobodu a demokraciu vezmete na piatok 1 deň dovolenky, máte o 4 dni voľna postarané. Štedrý deň aj Prvý sviatok vianočný vychádzajú na víkend. 4 obrázky vo fotogalérii Štedrý deň aj Prvý sviatok vianočný vychádzajú na víkend.

Vianočné leňošenie

Na deti čaká až od piatka 23. decembra, keďže Štedrý deň aj Prvý sviatok vianočný vychádzajú na víkend, rovnako ako Silvester a Nový rok. Vy si tu už môžete urobiť kombinácie podľa zvyšnej dovolenky. Isté však je, že ešte v pondelok 26. decembra máte zaručený Deň pracovného pokoja na Druhý sviatok vianočný. Prípadne aj v piatok 6. januára 2017 na Zjavenie Pána. Deti do školy nastúpia až v pondelok 9. januára 2017 po 17 dňoch zimného leňošenia. Keby ste ich všetky chceli stráviť s nimi, stálo by vás to ešte 5 dní starej dovolenky a 4 dni z novej.

Tlačiť Diskusia