Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

3 neuveriteľné tipy, ako vybabrať s akné: Vyskúšali ste všetko možné a stále nič? Prestaňte robiť tieto chyby

08.01.2016 bes

Ak vám nepomohli kožní lekári ani žiadne drahé kozmetické prípravky, možno pomôže niečo celkom iné!

Ilustračná snímka Ilustračná snímka

Ktorá z nás by nechcela bezchybnú, hebkú a žiarivú pleť? Hektický životný štýl však prináša svoju daň – mnohé z nás trpia vyrážkami ešte aj po 30-tke. Ako s tým konečne zatočiť?


Bezchybná pleť je záležitosťou genetiky, ale aj životného štýlu. Ak ste už vyskúšali všetko možné aj nemožné a nič nezaberá, možno si váš problém vyžaduje trochu iný prístup. Naše 3 tipy vám zdokonalia nielen pleť, ale aj figúru

Pleťová voda len raz denne!

Chyba: Používate príliš veľa produktov

Všimli ste si, že vaša pleť je čoraz mastnejšia a objavuje sa na nej stále viac vyrážok? Možno ju zaťažuje práve dôkladné čistenie a priveľa produktov!

Experti radia poľaviť, čím povzbudíte prirodzené obranné mechanizmy pleti. Ráno si tvár opláchnite len čistou vodou a použite krém určený na váš typ pleti. Na večerné dočistenie pleti môžete použiť aj pleťovú vodu.

Zrieknite sa sladkostí!

Chyba: Preháňate to (nielen) s čokoládou

Ak obmedzíte cukor, budete sa tešiť lepšiemu zdraviu, štíhlejšej postave ale aj krajšej pleti. Je to celkom logické – cukor sa dostáva do krvi a poškodzuje kolagénové a elastínové vlákna. Tým spôsobuje rýchlejšie starnutie a podporuje aj upchávanie pórov a vznik nečistôt. Ak sa zrieknete sladkostí, vaša pleť bude zdravšia a dlhšie si zachová mladistvý vzhľad.

Športujte!

Chyba: Málo sa hýbete

A máte ďalší dôvod, prečo začať športovať! Počas tréningu prichádza k silnému prekrveniu pleti, výživné látky sa ľahšie dostávajú aj do vrchnej časti pokožky, čím sa stáva sviežejšou a zdravšou!

Tlačiť Diskusia
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE