Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Podvedená Jana sa nechcela rozviesť: Odpustila mužovi neveru, ale to najhoršie ešte len prišlo!

09.01.2016 Mgr. Sylvia Dančiaková

Nebolo to vždy jednoduché, ale všetko sme zvládli, slušne bývame, máme dobré zamestnania, trávime spoločne dovolenky.

Vraj so mnou nie je šťastný. Vraj so mnou nie je šťastný.

Som vydatá 17 rokov. Mám tri deti. Minulý rok môj muž prišiel s tým, že stretol ženu svojho srdca, že s ňou zažil to, čo so mnou nikdy nie. Hlboko ma to zranilo. Najskôr som sa rozplakala, nahnevala, potom som mu odpustila a myslela, že všetko bude ok. On odvtedy tvrdí, že s tou ženou už nie je, ale šokoval ma niečím iným - vraj so mnou nie je šťastný. Cítim sa ešte horšie, ako keď som odhalila jeho neveru. Nechcem sa však rozvádzať. Čo mám robiť?

Jana (41)

Psychologička Sylvia Dančiaková radí:

Chce to terapiu. Jednoznačne a čím skôr. Kým si stihnete poubližovať a zraniť sa tak, že už nebudete ani chcieť, ani vedieť odpustiť si navzájom i sebe samým. Požiadajte o pomoc starých rodičov, tety, alebo najmite opatrovateľku, ktorá sa v poobedňajších hodinách postará o deti a vy budete mať priestor venovať sa sebe. Potrebujete porozumieť svojim citom, dopriať si čas prijať seba i vzťah, identifikovať a nastaviť veci tak, ako ich chcete mať.

A po zorientovaní sa v sebe, obráťte sa k partnerovi a začnite riešiť vašu lásku, vaše spoločne strávené chvíle, dotyky a myšlienky – najlepšie v sprievode spoločného terapeuta. Nasledujúci čas je len váš a vášho muža. Doprajte si ho. Je to cesta, ako sa naučiť žiť spolu alebo vedľa seba – no naplnení a šťastní.

Tlačiť Diskusia (7)
NEPREHLIADNITE