Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Stoja vám dupkom? SOS tipy, ako skrotiť elektrizujúce vlasy: Na toto pri fénovaní nezabúdajte!

09.01.2016 bes

Stačí si cez hlavu pretiahnuť pulóver a vlasy poletujú ako v sci-fi filme. Čokoľvek sa s nimi pokúšate urobiť, je to len horšie! Tieto tipy skutočne pomáhajú.

Vlasy sa dokážu regenerovať aj samy. Vlasy sa dokážu regenerovať aj samy.

Tento problém poznajú hlavne ženy s jemnými vlasmi, pre ktoré je zimné obdobie mimoriadne náročné. Prechody z tepla do zimy ich oberajú o potrebnú vlhkosť, stávajú sa suchšími a pri kontakte s textilom (čiapka, sveter) sa nabíjajú statickou elektrinou.

Potrebujú viac vlhkosti!

A v akej forme? Zaobstarajte si fľaštičku s avokádovým olejom. Kvapku-dve rozotrite v dlaniach, prejdite si po vlasoch a hotovo! Je veľmi dôležité, aby si vlasy aj v tomto náročnom zimnou období udržiavali istú mieru hydratácie, čo im znemožní nabiť sa statickou elektrinou. Ideálny stav docielite používaním vlasovej kozmetiky s obsahom avokádového oleja, ktorý vlasu dodá všetky potrebné živiny a vlhkosť.

Ako im predchádzať?

Používajte šampóny, masky a kondicionéry s výživnejším zložením, ktoré vlasy účinne zvlhčia.

Namiesto šúchania hlavy uterákom, si z vlasov len jemne povytláčajte vodu.

Fénovanie zaťažuje vlasy a nadmerne ich vysúša. Ak je sušenie horúcim vzduchom nevyhnutné, vlasy si vždy najprv ošetrite pár kvapkami oleja.

Používajte kefu na vlasy s prírodnými štetinami. Tie najmodernejšie sú dokonca napustené ošetrujúcim keratínom!

S.O.S. tip na záver – vlasy nekontrolovane poletujú a nemáte po ruke žiaden stylingový produkt? Pomôže vám krém na ruky. Úplne postačí množstvo vo veľkosti hrášku, ktoré rozotriete v dlaniach a prejdete si po vlasoch.

Tlačiť Diskusia