Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Zožiera vás strach a stres? 5 liečivých rastlín preruší začarovaný kruh: Je až neuveriteľné, aké sú efektívne!

12.01.2016 brona

V živote sú situácie, kedy nám problémy prerastú cez hlavu. Starosti a pocity strachu môžu nabrať obrovské rozmery. Ako nájsť cestu von? Pomôže vám prírodná lekáreň.

Pri psychických ťažkostiach si môžete pomôcť prírodnou lekárňou. 5 obrázkov vo fotogalérii Pri psychických ťažkostiach si môžete pomôcť prírodnou lekárňou.

Ak sa trápite, mozog a telo sú v neustálom strese. Tento stav ovplyvňuje schopnosť pozitívne myslieť. Postihnutí strácajú svoj prirodzený optimizmus, obávajú sa toho najhoršieho. Môžete však včas nasadiť nasledujúce prírodné prostriedky a zastaviť tak zhubný proces. Je až neuveriteľné, aké efektívne vedia byť rastlinné látky vo forme oleja, kapsúl, kvapiek alebo prášku.

Rozchodnica ružová preberie k životu

Pri strese a záťaži pôsobí táto horská rastlina proti strachu a dodá organizmu nový impulz. Štúdie dokazujú, že extrakt z rozchodnice nás robí prispôsobivejšími a odolnejšími.

Rozchodnica ružová preberie k životu. 5 obrázkov vo fotogalérii Rozchodnica ružová preberie k životu.

Použitie:

Odborníci odporúčajú denne 200 až 600 mg extraktu (kupite v lekárni).

Neroli pôsobí uvoľňujúco

Tento intenzívny ovocno-kvetinový olej sa získava z kvetov trpkého pomarančovníka. Ľudoví liečitelia ho používajú na upokojenie. Keď vdýchnete vôňu neroli oleja, okamžite pohladíte dušu a dodáte si odvahu.Použitie:

Použitie:

V prípade potreby 2 až 3 kvapky oleja neroli (kúpite v lekárni) dajte do vody v miske vonnej lampy.

Kava-kava bráni strachu zo zlyhania

Táto juhomorská rastlina obľúbená na Havaji, Vanuatu či v Mikronézii je bohatá na takzvané kavapyrony a tie zaháňajú strach zo zlyhania. Z koreňov sa pripravuje nápoj so sedatívnymi účinkami – upokojuje, zaháňa strach a dodáva odvahu. Podľa homeopatie pomáha rastlina aj pri vyčerpaní. Kava-kava je k dispozícii aj ako homeopatický prostriedok.

Kava-kava bráni strachu zo zlyhania. 5 obrázkov vo fotogalérii Kava-kava bráni strachu zo zlyhania.

Použitie:

V akútnom prípade 12-krát denne po 5 až 10 kvapiek.

Mandle pôsobia upokojujúco

Éterické oleje mandle sa postarajú o namáhanú a suchú pokožku, aj preto sú stálou zložkou mnohých kozmetických a medicínskych produktov a krémov. V aromaterapii sa úspešne používa čistý, za studena lisovaný mandľový olej ako upokojujúci a harmonizujúci prostriedok. Jeho decentná jemná vôňa uvoľňuje napätú náladu. Vďaka jemnej automasáži mandľovým olejom môžete tento efekt ešte umocniť.

Mandle pôsobia upokojujúco. 5 obrázkov vo fotogalérii Mandle pôsobia upokojujúco.

Použitie

Zopár kvapiek mandľového oleja si jednoducho nakvapkajte na šiju a ramená a jemným tlakom vmasírujte.

Extra tip: Po jednej kvapke mandľového oleja, ktorú si jemne vtriete do každej nosnej dierky, sa vám podarí vďaka harmonizujúcemu účinku lepšie zaspať.

Ruža pomôže proti smútku

Prášok z ruže na čuchanie pomáha špeciálne pri smútku a vnútornom nepokoji, zlepšuje koncentráciu.

Ruža pomôže proti smútku. 5 obrázkov vo fotogalérii Ruža pomôže proti smútku.

Použitie

15 g sušených lupienkov ruže, 5 g sušených šalviových lístkov (kúpite v lekárni) rozdrvte v mažiari na čo najjemnejší prášok. Ten potom dajte do prázdnej nádobky od krému. V prípade potreby si k prášku pričuchnite.

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE