Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Šišky premeníte rýchlo a jednoducho na krásnu dekoráciu: 7 najkrajších nápadov, ako na to

16.01.2016 jan

Doneste si ich z najbližšej prechádzky po lese. Šišky rôznych tvarov a veľkostí premeníte rýchlo a jednoducho na krásnu dekoráciu.

Nesmrteľné srdce. 7 obrázkov vo fotogalérii Nesmrteľné srdce.

Môžete si tak predĺžiť aj sviatočnú atmosféru, keď už stromček opadá.

Šiškový stromček

Šišky nemusíte použiť iba na tradičný veniec. Vyrobte z nich napríklad stromček. Z polystyrénu alebo iného dostupného materiálu vyrežte kužeľ, na ktorý lepiacou pištoľou prilepíte šišky pekne dookola. Nakoniec môžete výsledný strom previazať farebnou stužkou. Stromčeku vytvorte zátišie s čečinou a svietnikmi. Šiškový stromček. 7 obrázkov vo fotogalérii Šiškový stromček.

Dokolečka dokola

Sviečka v šiškovom objatí. Aj tak by sa dal nazvať tento svietnik vyrobený zo šišiek a vetvičiek jarabiny, ktoré umiestnite okolo sviečky a upevnite červenou stužkou. Dokolečka dokola. 7 obrázkov vo fotogalérii Dokolečka dokola.

Nesmrteľné srdce

Symbol, ktorý nikdy nestratí na populárnosti. Podložku v tvare srdca si vyrobte z tvrdého kartónu. Na ňu nalepte šišky, ktoré po zaschnutí len jemne prestriekajte bielou farbou. Nesmrteľné srdce. 7 obrázkov vo fotogalérii Nesmrteľné srdce.

Jednoduchý záves

Efektná dekorácia, ktorú vyrobíte za pár minút. Presne to vystihuje tento netradičný záves zo šišiek, ktoré zavesíte na širokú mašľu nad okno. Mašle so šiškami nemusia byť rovnako dlhé, práve naopak, vešajte ich do rôznych úrovní.

Jednoduchý záves. 7 obrázkov vo fotogalérii Jednoduchý záves.

Farebné zátišia

Veľmi dôležitú úlohu pri vytváraní šiškových dekorácií zohrávajú okrem materiálov aj farby. Šišky podčiarknu masívne prírodné drevo a pekne kontrastujú s bielou, striebornou, červenou, ale aj s modrou farbou. Farebné zátišia. 7 obrázkov vo fotogalérii Farebné zátišia.

Postriebrené

Veľké šišky nastriekajte strieborným sprejom a po uschnutí vložte každú zvlášť do malých plechových kvetináčov. Kvetináčiky by mali byť v sivobielej alebo sivostriebornej farbe, aby ladili k šiškám a nechali ich pekne vyniknúť. Na záver ich dozdobte stužkou a malými ozdobami. Postriebrené. 7 obrázkov vo fotogalérii Postriebrené.

Pekne do guľata

Ako nádherná kytica budú pôsobiť malé šišky, ak ich zasadíte do kvetináča. Použite pritom hmotu na dekorovanie, ktorú kúpite v kvetinárstve, a vyrežte z nej tvar gule. Vystačíte si napríklad aj so starou loptou. Nalepte na ňu malé šišky tesne vedľa seba a medzery vyplňte zeleným machom. Šiškovú guľu potom posaďte do zdobeného kvetináča. Pekne do guľata. 7 obrázkov vo fotogalérii Pekne do guľata.

Tlačiť Diskusia (1)
NEPREHLIADNITE