Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Chcete si vynoviť byt? Zariaďte si ho podľa svojej povahy: Toto sa hodí práve k vám

14.01.2016 Casprezeny.sk

Chystáte sa vynoviť svoje bývanie, ale neviete, ako sa do toho pustiť? Zariaďte si ho podľa svojej povahy, uvidíte, ako dobre sa v ňom budete cítiť.

Ako si správne vybrať nábytok? Ako si správne vybrať nábytok?

Existujú v podstate štyri typy ľudí podľa temperamentu - veselý a činorodý sangvinik, tichý a starostlivý melancholik, sústredený a pokojný flegmatik a vznetlivý cholerik. A každý typ tiež niečo iné potrebuje. Kam patríte vy a s akou farbou sa budete cítiť dobre?

Čo sa hodí pre flegmatika  

Nekonfliktný flegmatik je pokojný, sústredený, systematický a spoľahlivý. Jeho vytrvalosť je rovnako silná ako neochota sa rozhodovať. Málokedy tiež prejaví nadšenie, ale ocení istotu a bezpečie.

Jeho bývanie je vzdušné s funkčným zariadením v konzervatívnom štýle. Neznáša novinky ani experimenty, naopak ocení pohodlnú sedačku a logicky umiestnené úložné priestory.

Obľúbená farba:

Vyhovujú mu príjemné odtiene zelenej farby, ktoré upokojujú zrak a vyvolávajú pokoj a pohodu. Zelená sa pritom pekne skĺbi s pieskovou alebo svetlo žltou farbou.

Čo sa hodí pre cholerika

Najviac nevyspytateľným osobnostným typom je cholerik, ktorý vás môže kedykoľvek prekvapiť zmenou nálady alebo výbuchom hnevu. Cholerik je totiž vždy presvedčený o svojej pravde, rád sa cíti nadradene a chce mať za každú cenu navrch. Pritom to ale bývajú dynamickí a veľmi ctižiadostiví jedinci, ktorí sa vedia rýchlo rozhodnúť a konať. A ako bývajú? Ich domov je väčšinou kombináciou niekoľkých štýlov, časom sa ale premieňa a ani nábytok nezostáva na svojom mieste.

Obľúbená farba:

Cholerik zariaďuje svoje bývanie moderne a rád experimentuje, má rád funkčný nábytok a vyhýba sa zbytočným doplnkom. Vášnivé odtiene milovanej červenej sa môžu vyvážiť pokojnejšími farbami, napríklad modrou alebo hnedou.

Čo sa hodí pre sangvinika

Veselý a činorodý sangvinik má priateľskú povahu, je svieži, živý a rád je stredobodom pozornosti, zároveň ale môže byť pre svoje okolie nespoľahlivý a pôsobiť príliš sústredene na seba. Cíti sa dobre vo svetlej, vzdušnej miestnosti bez zbytočných predmetov, rád sa totiž cíti voľne a slobodne.

Obľúbená farba:

Páči sa mu žltá farba, ktorá podporuje vlastnosti jeho charakteru. Nemusí sa brániť ani neutrálnym farbám, ako sú biela, krémová alebo smotanová, dodajú miestnosti jas a opticky zväčšia priestor.

Čo sa hodí pre melancholika

Protipólom radostného sangvinika je tichý melancholik. Ten býva hĺbavý, tvorivý, má rád samotu a vie byť starostlivý a súcitný. Často ale podlieha depresii a vidí problémy aj tam, kde vôbec žiadne nie sú. A ako vyzerá jeho ideálne bývanie? Je plné rôznych zákutí, kam sa môže jeho majiteľ schovať a premýšľať.

Obľúbená farba:

Jeho farbou je upokojujúca modrá, ktorá v jeho vnímaní pôsobí harmonicky a príjemne. Melancholika iste poteší niektorý z odtieňov vo farbách Antarktídy alebo polárnej oblohy, tyrkysu a nekonečného oceánu. Krásnym doplnkom je hnedá farba v podobe prírodných materiálov, tá dodá interiéru originálny nádych a zároveň povzbudí zmysly.

 

 

Tlačiť Diskusia
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE