Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Neuveriteľná premena SuperStáristky Veroniky Danišovej: Schudla 40 kíl bez drastického hladovania!

19.01.2016 Lenka Májiková

Z káčatka sa stala labuť! Počas SuperStar upútala Veronika nielen výnimočnou farbou hlasu, ale aj neuveriteľnou premenou vzhľadu. Ako sa jej to podarilo?

Veronika Danišová: Kilá navyše mi nebudú brániť v tom, čo chcem. 5 obrázkov vo fotogalérii Veronika Danišová: Kilá navyše mi nebudú brániť v tom, čo chcem.

Veronika Danišová: Kilá navyše mi nebudú brániť v tom, čo chcem

22-ročná speváčka sa nám doslova menila pred očami práve počas súťaže, ale pravda je, že chudnúť začala už predtým. Za 2 roky sa jej podarilo zhodiť obdivuhodných 40 kg.

Predispozície na problémy s postavou má Veronika po rodičoch a nadváha ju trápila už odmalička. ,,Celý život bojujem s diétami. Moja najvyššia váha bola 108 kg,“ priznáva Veronika. ,,Najťažšie pre mňa bolo priznať si, že som závislá od jedla, ovládajú ma moje chute a ja som proti tomu slabá.“ Dnes už Veronika dokáže svoje chute krotiť. ,,Povedala som si: Do kelu, veď ja som sama sebe pánom. Odvtedy to šlo o niečo lepšie.“

Pred schudnutím Veronikina váha dosiahla až 108 kg. 5 obrázkov vo fotogalérii Pred schudnutím Veronikina váha dosiahla až 108 kg.

Hlavnou motiváciou bola vysnívaná kariéra

,,Odmalička viem, že chcem byť speváčkou a vždy som na sebe pracovala, ale časom som pochopila, že na Slovensku musí speváčka predovšetkým výborne vyzerať, a nie spievať.“ Veronika nechcela dopustiť, aby váha zničila jej celoživotný sen. ,,Nejaké kilá navyše mi predsa nebudú brániť v tom, čo chcem.“

Prvou zmenou v jej jedálničku bolo, že obmedzila pečivo a prílohy, najmä ryžu a zemiaky. A začala vyhľadávať informácie o zdravom stravovaní. ,,Keďže jedlo milujem a sladkého som sa nechcela vzdať, naštudovala som si, ktoré sú zdravé cukry. Začala som používať celozrnnú múku, kokosový olej a namiesto cukru sladiť stéviou alebo xylitolom.

Z káčatka sa stala labuť. 5 obrázkov vo fotogalérii Z káčatka sa stala labuť.

Žiadne drastické hladovanie

Aj napriek radikálnej zmene Veronika nepodstúpila žiadne drastické hladovanie. ,,Kto má dobrú fantáziu, nemá problém s hladom a maškrtením.“ Dobrého jedla a sladkých koláčikov si Veronika počas Vianoc dopriala o niečo viac. To, že upustila zo svojej disciplíny, sa okamžite odrazilo aj na ručičke váhy, ktorá išla opäť hore. ,,Pribrala som 3 kilá, tak teraz znovu makám.“ Nový rok by mal byť zároveň jej novým začiatkom.

Neuveriteľná premena SuperStáristky Veroniky Danišovej: Schudla 40 kíl bez drastického hladovania! 5 obrázkov vo fotogalérii

Hneď po sviatkoch začala totiž Veronika cvičiť pod dohľadom trénera. ,,Mám pocit, že až teraz začínam žiť naozaj zdravým životným štýlom, lebo už aj pravidelne cvičím. Verím, že čo sa týka zmeny môjho tela, nie je rozhodne koniec, ale len krásny začiatok.“

Za doterajším úspechom mladej hviezdičky stojí určite aj podpora okolia, a to nielen zo strany jej fanúšikov. Najlepšie jej ju vyjadrili rodičia, keď sa do chudnutia pustili spolu s ňou. ,,Obaja už schudli cez 20 kilogramov,“ hovorí s hrdosťou. Hlavný dôvod úžasnej premeny je však jej cieľavedomosť a silná motivácia. ,,Viem, že spev je mojím poslaním a aby zo mňa išla dobrá energia, musím byť sama šťastná. A to teraz som, lebo viem, že vyzerám dobre na pódiu,“ uzatvára nádejná speváčka.

Veronika Danišová: Kilá navyše mi nebudú brániť v tom, čo chcem. 5 obrázkov vo fotogalérii Veronika Danišová: Kilá navyše mi nebudú brániť v tom, čo chcem.

Čo vám odkazuje Veronika

Nebojte sa bojovať samy so sebou a uvedomte si, že ste sama sebe pánom. Ak chcete skutočne schudnúť a cítiť sa príťažlivo krásna, zbavte sa strachu a začnite zdravo jesť. Nemusí to byť drina, keď si poviete, že je to zábava. :)

Neuveriteľná premena SuperStáristky Veroniky Danišovej: Schudla 40 kíl bez drastického hladovania! 5 obrázkov vo fotogalérii

Názor MUDr. Igora Bukovského, PhD., Ambulancia klinickej výživy

Čo si myslí o Veronikinej premene?

Veronika opakovane zdôraznila: „Mám silnú motiváciu!“. To je presne to, čo potrebujete! Všimli ste si tiež, že nespomína pevnú vôľu? Tú potrebujete občas v kritickej situácii, ale bez motivácie sa nemôžete ani pohnúť! Kým nemáte motiváciu, o ktorú sa môžete oprieť, nedosiahnete svoj cieľ.

Venujte dostatok času, aby ste presne a konkrétne sformulovali dôvody na schudnutie. Napíšte si ich. Naučte sa ich naspamäť. Volá sa to internalizácia, prenesiete dôvody k zmene života do seba. A nie také to fantazírovanie, že „Chcem schudnúť, lebo chcem vyzerať ako Sarah Jessica Parker“.

Riešili sme v AKV už veľa dievčat aj dám, ktoré napríklad schudli kvôli partnerovi a keď ich opustil, pribrali ešte viac. Motiváciu postavte na tom, čo sa týka len vás osobne. A taká motivácia vám dá pevnú vôľu aj keď už bude naozaj zle. Bez skutočnej motivácie sa pevná vôľa zjaví asi tak zriedkavo ako Halleyova kométa a potom budete bedákať, že ju nemáte?

Tlačiť Diskusia (2)
NEPREHLIADNITE