Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Ktoré veci by sme mali vedieť pred svadbou? 5 právd o manželstve: Bod 3 je najdôležitejší

19.01.2016 Casprezeny.sk

Pred svadbou a pri obrade sa človek dozvie naozaj všeličo. Škoda len, že to častokrát nie sú tie najdôležitejšie veci. Čo by ste mali vedieť o manželstve?

Čo by set mali vedieť pred svadbou? 2 obrázky vo fotogalérii Čo by set mali vedieť pred svadbou?

Teraz už ste na všetko dvaja, majte sa vždy radi tak ako dnes, pamätajte, že spolu máte byť v dobrom aj v zlom. Toto si vypočuje každá dvojica. Oveľa lepšie by však  bolo vedieť, že občas budete svojho partnera neznášať, sex nebude fungovať vždy, napriek tomu to nemusí znamenať koniec. Ktoré veci by sme mali vedieť pred svadbou?

1. Partnerovi nemusíme hovoriť všetko

Úplná dôvera, vieme o druhom všetko, nemáme si čo tajiť ... To je možno predstava, ktorú máme o svojom ideálnom partnerovi v dvadsiatke. Po niekoľkoročnom súžití ale pochopíme, že nie všetko musí partner vidieť a nie o všetkom musí vedieť. Nehovoríme hneď o flirte alebo nevere, sú iné situácie, ktoré napríklad váš partner nemusí, ale vy ich tak zbožňujete. Napríklad keď si o ňom trochu poklebetíte s kamarátkou. Prečo by ste sa mu k tomu mali hneď priznávať?

2. Partner nemusí byť váš najlepší kamarát

Jasné, znie to ideálne: spolu športujete, chodíte do krčmy aj do divadla, a ešte zvládnete prebdieť celé noci, niekedy kvôli sexu a niekedy len tak kvôli rozprávaniu... Toto možno funguje v prvých pár mesiacoch zamilovanosti. Realita dlhodobých vzťahov ale býva iná: na šport máte partiu zo školy, na pokec kamošky a sledovanie obľúbených filmov nakoniec zvládnete aj sama. Aj to je v poriadku: je to, ako keď vám chutí káva, víno aj pivo. Tiež si ich dáte radšej samostatne než naraz, nie?

Občas budete svojho partnera neznášať, sex nebude fungovať vždy, napriek tomu to nemusí znamenať koniec. 2 obrázky vo fotogalérii Občas budete svojho partnera neznášať, sex nebude fungovať vždy, napriek tomu to nemusí znamenať koniec.

3. Najdôležitejšie vlastne nie je to, koho ste si vzali

Pochopiteľne je dôležité, koho ste si vybrali. Ale rovnako dôležité je toto rozhodnutie prijať. A cítiť, že ten druhý je na tom vlastne rovnako. Že namiesto toho, aby pozeral po tom, či náhodou niekde nevisí vo vzduchu niekto lepší, myslí na to, ako to urobiť lepšie práve medzi vami. Toto je dôležité.

4. Aj v manželstve budete sama

Romantická predstava o partnerstve, ktorá je nám často predkladaná, počíta s tým, že sami nemáme takmer žiadnu cenu. Len po boku správneho partnera sme kompletné bytosti, a tak už nikdy nebudeme samy. Omyl. Človek je od podstaty vždy sám. A sám má aj svoju cenu. Je skvelé, keď sa máte s kým poradiť, keď môžete s niekým zdieľať starostlivosť o potomkov, svoje radosti i bolesť. Ale vaše rozhodnutie budete vždy musieť urobiť vy sama za seba. Rovnako za vás partner neodžije bolesť zo straty blízkej osoby alebo vám nepomôže dostať dobrú prácu. Na toto budete vždy sama za seba.

5. V manželstve nikdy nemáte istotu

Sú obdobia, keď všetko pekne plynie a človek má pocit, že našiel ten správny smer a s partnerom sa vyladil. Bolo by skvelé, keby to tak fungovalo, lenže ľudia sa menia a okolie tiež. Niekedy vám tá zmena plače celú noc v postieľke a vy - úplne vynervovaná - neviete prečo. Inokedy príde plazivo a vy si ani neuvedomíte, že počas posledného roku vás čím ďalej tým viac unavuje jazdiť každý víkend na chalupu alebo inam von. Aj to má vplyv na spolužitie dvoch ľudí a to, čo fungovalo pred pár mesiacmi, je zrazu preč. A tak je potrebné zmeniť aj zabehnuté rituály a nemať pocit, že niečo prestalo fungovať. Ono začne niečo iné. V prípade, že máte obaja záujem.

 

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE