Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Tajomstvo štíhlej postavy Jessicy Alba? Prisahá na ázijskú diétu! Stačí dodržiavať 7 jednoduchých pravidiel

24.01.2016 Casprezeny.sk

Stavila na ňu aj Jessica Alba (34)! Keď po pôrode dcéry Haven hľadala tip, ako sa zbaviť tehotenských kíl, objavila ázijskú diétu a už pri nej zostala.

Jessica Alba stavila na ázijskú diétu. 5 obrázkov vo fotogalérii Jessica Alba stavila na ázijskú diétu.

7 pravidiel ázijskej diéty

1. Nepite studené nápoje

Ak sa nezaobídete bez studeného nápoja ku každému jedlu, v ktorom navyše plávajú kocky ľadu, potom sa pri tejto diéte budete musieť trošku premôcť. Obmedzením tekutín počas jedla zrýchlite prácu tráviacich enzýmov, tým aj trávenie a rýchlejšie odvádzanie toxínov z tela. Namiesto toho si pol hodinky pred jedlom a pol hodiny po jedle dajte vlažný zelený, jazmínový alebo biely čaj.

Jessica Alba stavila na ázijskú diétu. 5 obrázkov vo fotogalérii Jessica Alba stavila na ázijskú diétu.

2. Stavte na polievku

Ázijská kuchyňa sa nezaobíde bez polievok, ktoré sú veľmi výživné a plné vitamínov, živín a zlepšujú trávenie. Nemusíte si jej dať hneď celý tanier, stačí pol šálky polievky ako predjedlo, olovrant alebo dokonca raňajky a verte, že vám bude skvele. Väčšina ázijských polievok je z mäsa, čerstvej zeleniny a čerstvých byliniek. Zelenina sa do polievky pridáva až nakoniec, aby nestráca vitamíny.

3. Jedzte veľa zeleniny

Jedálniček počas ázijskej diéty by mal obsahovať až 3 zeleniny, vynechať by ste mali klasické zemiaky, ktoré sú plné škrobu, tie vymeňte za sladké zemiaky. Do jedálnička zaraďte reďkovky, čakanku a tiež čerstvé bylinky, ako je koriander.

4. Jedzte často malé porcie

Zabudnite na veľké porcie, ktoré si na tanier naložíte dvakrát za deň. Počas ázijskej diéty sa jedávajú malé porcie, ale zato vlastne stále. Kúpte si malé mištičky, malé tanieriky a tiež paličky, vďaka ktorým budete jesť naozaj pomaly a všetky chuťové variácie si budete môcť vychutnať. Vďaka tomu prestanete hltať a jesť za pochodu, čo je jeden z dôvodov, prečo nám nefunguje zažívanie a v oblasti brucha sa nám usadzuje tuk. Jessica Alba stavila na ázijskú diétu. 5 obrázkov vo fotogalérii Jessica Alba stavila na ázijskú diétu.

5. Zamilujte si ryžu

Ázijská strava síce nepozostáva len a len z ryže, ale napriek tomu je jej veľkou súčasťou. Zabudnite ale na klasickú ryžu, ktorú si dávate ako prílohu k omáčke. Táto diéta počíta s rôznymi variantmi ryže, červenou, hnedou alebo dokonca fialovou. Vďaka ryži, ktorá obsahuje množstvo sacharidov, nekolíše počas dňa krvný cukor, takže vás neprepadajú chute na sladké. Navyše dodáva rýchlu energiu, ktorá ale dlho vydrží.

6. Denne si dajte rybu

Je všeobecne známe, že ázijská strava počíta s každodenným prísunom rýb alebo morských plodov a to je jeden z dôvodov, prečo je tak zdravá. Dostatok omega-3 mastných kyselín a minerálov zlepšuje funkciu organizmu a tiež má podľa vedcov vplyv na dlhovekosť.

Jessica Alba stavila na ázijskú diétu. 5 obrázkov vo fotogalérii Jessica Alba stavila na ázijskú diétu.

7. Vyhnite sa kravskému mlieku

Ázijská strava úplne vynecháva kravské mlieko, ktoré spomaľuje črevnú funkciu. Nahrádzajú ho mliekom kokosovým, mandľovým, ryžovým alebo sójovým, ktoré je pre organizmus oveľa stráviteľnejšie.

Tlačiť Diskusia (2)
NEPREHLIADNITE