Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Trápia vás kruhy pod očami či opuchnuté viečka? Varovné signály tela odhalia, aké choroby vám hrozia!

23.01.2016 KaD

Podceňovať drobné každodenné ťažkosti sa neoplatí. Naše telo je totiž také múdre, že dokáže vysielať signály, aby nás upozornilo na hroziace nebezpečenstvo.

Naše telo nás dokáže upozorniť na hroziace nebezpečenstvo. Naše telo nás dokáže upozorniť na hroziace nebezpečenstvo.

Pre nás je určite najlepšie, keď sa zdravotný problém zachytí čo najskôr. Vtedy sa proti nemu dá najúčinnejšie a najbezpečnejšie bojovať. Vtedy máte šancu sa čo najskôr vyliečiť.

Čo prezradí pohľad

Kruhy pod očami

Prečo vznikajú: Vo väčšine prípadov ich má na svedomí nedostatok spánku alebo vitamínov, únava, nesprávny pitný režim. Môžu byť tiež dôsledkom nadmerného solenia alebo príjmu tukov – poškodzuje sa cievny systém. Čierne kruhy pod očami naznačujú aj nedostatočné fungovanie obličiek a zvýšený cholesterol.

Čo robiť: Naordinujte si zdravý spací aj pitný režim, spite 8 hodín denne a vypite 1,5 až 2 litre tekutín. Menej soľte alebo soľ nahraďte bylinkami. Dajte si vyšetriť obličky a zmerať cholesterol.

Opuchnuté očné viečka

Prečo vznikajú: Možno vám niečo padlo do oka alebo ste alergická na peľ či kozmetické výrobky. Ak máte zároveň zväčšené slzné vačky, bledú a studenú pokožku a cítite sa pod psa, aj v tomto prípade si dajte pozor na obličky.

Čo robiť: Upokojte oko kvapkami, dajte si vyšetriť citlivosť na alergény a požiadajte lekára, nech si posvieti na vaše obličky.

Mihá sa vám pred očami

Prečo sa to deje: Ak vidíte svetelné mihanie pri silnej migréne, je to normálne. Ak sa vám opakuje často, môže ísť o vážnejšiu poruchu očnej sietnice.

Čo robiť: Predchádzajte vzniku migrény a bolestí hlavy a určite zájdite k očnému na komplexnú prehliadku.

Citlivosť na svetlo

Prečo vzniká: Keď vám svetlo spôsobuje problémy, nemusí ísť o nič vážne, môže to byť len dôsledok prebdenej noci pri vínku. Ale prejavuje sa tak aj nedostatok vitamínu A a senná nádcha.

Čo robiť: Kroťte sa pri konzumácii alkoholu, jedzte veľa varenej mrkvy, syrov, špenátu a rajčiakov. V zimnom období si dajte urobiť alergické testy.

PORADNE: zdravie (1) , Zdravie (1) , chudnutie s forskolinom (4) , Zdravie (1) , Aký bude rok 2014? (6)
Tlačiť Diskusia (1)
NEPREHLIADNITE