Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Túžite po hladkej pokožke a lesklých vlasoch? Vyskúšajte masku či píling z kávy, dokáže hotové zázraky!

23.01.2016 Casprezeny.sk

Kávové zrná obsahujú okrem kofeínu vyše 200 rôznych prvkov, ktoré pozitívne vplývajú na celý ľudský organizmus.

Vyskúšajte kávový zázrak pre pleť aj vlasy. 3 obrázky vo fotogalérii Vyskúšajte kávový zázrak pre pleť aj vlasy.

Mnohé z nich majú omladzujúce a skrášľujúce účinky. Najvýraznejšie z nich sú antioxidanty – prírodné látky, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu v organizme. Bojujú s voľnými radikálmi, ktoré poškodzujú naše telo a spôsobujú predčasné odumieranie buniek.

Kávová maska na vlasy

Čo potrebujete?

Uvarte si silnú zalievanú kávu. Vodu zlejte a zmiešajte s vaječným žĺtkom a trochou kyslej smotany. Naneste na vlhké vlasy, zabaľte do igelitu, omotajte uterákom a nechajte pôsobiť najmenej hodinu. Potom vlasy umyte jemným šampónom, opláchnite vodou s lyžicou octu a voľne usušte. Budú nádherne lesklé, voňavé a žiarivé.

Kávový píling na telo

Ako si ho pripraviť?

Usadeninu z kávy zmiešajte s lyžicou olivového oleja a týmto pílingom poriadne vyšúchajte celé telo od nôh smerom hore. Odmení sa vám jemnou hladkou pokožkou, ktorá zostane perfektne prekrvená a zbavená odumretých častí a nečistôt. Odporúčame dvakrát do týždňa.

Kávové zrná majú omladzujúce a skrášľujúce účinky. 3 obrázky vo fotogalérii Kávové zrná majú omladzujúce a skrášľujúce účinky.

Kávová maska na tvár

Ako si ju namiešať?

Urobte si trochu instantnej kávy, pridajte ovsené vločky, pol kávovej lyžičky mandľového (alebo iného) oleja, premiešajte a naneste na pol hodiny na vyčistenú tvár. Zmyte vlažným čajom z medovky a naneste upokojujúci výživný krém. Pokožka bude svieža a hladká, póry sa stiahnu, nečistoty budú preč. Najlepšie je robiť si túto masku večer pred spaním.

Kávové zrná majú omladzujúce a skrášľujúce účinky. 3 obrázky vo fotogalérii Kávové zrná majú omladzujúce a skrášľujúce účinky.

Tlačiť Diskusia (1)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE