Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Odmietnutá žena s nadváhou sa pustila do boja: Exmanžel môže ľutovať, že ju nechal! Čo so sebou urobila?

04.02.2016 Lucia Lukušová

Bratislavčanka Ľubica sa vydala z rozumu, lebo túžila po rodine. Porodila dvoch vytúžených synov a práca ju pohltila natoľko, že si ani nestihla uvedomiť, že jej muž s ňou nežije.

Vždy je treba myslieť na to, že internet nie je reálny svet, je len jeho súčasťou. 2 obrázky vo fotogalérii Vždy je treba myslieť na to, že internet nie je reálny svet, je len jeho súčasťou.

Problémy v manželstve vyústili do nového začiatku – prihlásila sa na zoznamku a dnes žiari pri Brenovi.

Staršie ročníky zrejme len krútia hlavou nad tým, kde všade dnes ľudia nachádzajú svoju lásku. Jedni tak robia z pobúrenia, druhí z nadšenia, že už nemusí ísť len o klasické potrasenie pravicou, letmý bozk na úvod a viac či menej formálnu konverzáciu. O internetových zoznamkách a mobilných aplikáciách už vedia hádam všetci. Keď o nich hovoria -násťročné či svieže dvadsiatky, nikto sa nečuduje. Ak ale do mobilov či počítačovej klávesnice vyťukávajú zamilované odpovede životom skúsené dámy, mnohí na ne pozerajú cez prsty. Ale aj ony majú právo na lásku a chcú byť v živote šťastné. Tak prečo to neskúsiť? To si povedala aj Ľubica ešte predtým, ako sa prihlásila na britskú zoznamku.

Manželstvo v troskách

Nijaká neha, dotyk, úsmev alebo čo i len otázka – ako sa má? Ľubicino manželstvo sa dostalo do štádia, v ktorom sa už cítila ako stroj. Bolo to len o tom, koľko zvládne pracovať a koľko peňazí domov prinesie. Po piatich rokoch totálnej ignorácie zo strany manžela sa rozhodla, že svoj život zmení. „Bola som odmietaná, upracovaná, zanedbaná žena s nadváhou. Vyústilo to až do štádia, že som rozmýšľala nad samovraždou,“ spomína na krušné obdobie dvojnásobná mama.

Dostala výnimku

Prvým krokom k novému životu bola nová postava. Pridala sa k synom, keď šli behať a výsledok? Za dva mesiace zhodila osem kíl. Nabrala odvahu a prihlásila sa na slovenskú zoznamku. „Na môj profil s fotkou odpovedali traja muži. Dvaja boli vulgárni, tak som dala prednosť taxikárovi z Veľkého Krtíša. V druhom maili mi napísal: Rád bich s vama tr...l. Neviem, či ma viac odradila hrúbka alebo to druhé,“ také boli jej začiatky v zoznamovaní sa cez internet. Presedlala teda na zoznamku pre občanov Anglicka a Írska. Práve Írsko bolo kedysi jej zasľúbenou krajinou. Vyplnila formulár, ale dostala odpoveď, že je to zoznamka len pre občanov spomínaných krajín. Našťastie jej udelili výnimku, a tak pred dvoma rokmi na Silvestra sa tam medzi profilmi Angličanov a Írov objavil aj ten jej. O dve hodiny neskôr ju kontaktoval muž jej života.

Vďakabohu za internet

Ľubicu a Brena spája rovnaký životný postoj, zmysel pre humor, láska k prírode, zvieratám a zhodnú sa aj v zariaďovaní domácnosti či výbere oblečenia. A že ju tento muž skutočne miluje, o tom svedčí fakt, že nechal svoje výnosné zamestnanie v Škótsku a začal pracovať v Poľsku, aby bol k nej bližšie. „Keďže obidvaja máme deti, ktoré chceme zabezpečiť a doviesť do dospelosti, vybrali sme si netradičný spôsob vzťahu. Stretávame sa každý druhý víkend, no naše stretnutia sú o to intenzívnejšie. Každý deň začíname pekným mailom, v ktorom je básnička, vtip alebo niečo milé, čo nás naštartuje do práce. Pravidelne cez maily rozoberáme či už osobné, alebo pracovné problémy, o ktorých je lepšie písať ako hovoriť. Niekedy sa trochu pochytíme, ale doriešime vec do konca a keď sme spolu, už sa nemusíme ničím trápiť,“ kvitne láskou Slovenka. Stretávame sa každý druhý víkend, no naše stretnutia sú o to intenzívnejšie. 2 obrázky vo fotogalérii Stretávame sa každý druhý víkend, no naše stretnutia sú o to intenzívnejšie.

Rytier zo starej školy

Bren je muž, akého by vraj chcela každá žena. Je energický, rozhodný, vo vzťahu zas nežný, nesebecký a láskavý. „Je to rytier zo starej školy. Nedovolí mi niesť ťažký nákup, otvára mi dvere, pomáha obliecť kabát, drží ma za ruku. Pozval ma už na tri krásne dovolenky. Nie veľmi drahé, lebo vie, že na takých by som sa necítila dobre. Ale bolo nám spolu aj s jeho dcérou krásne.“ Zamilovaná dvojica si naplánovala spolu budúcnosť, keď sa ich ratolesti osamostatnia. A Ľubicin odkaz na záver? „Milé dámy, neoplatí sa sedieť v kúte a čakať, že ten pravý si vás nájde. Pozbierajte odvahu a hľadajte samy. Viem, že na internetových zoznamkách sú všelijakí opilci, úchyláci, podvodníci. Medzi siedmimi miliardami ľudí na zemeguli si ale každý nájde svoju polovičku.“

Názor koučky Márie Fürlich:

„Pri každom, či už osobnom, alebo virtuálnom, zoznámení treba byť opatrný. Niekomu vyhovuje intímnejšia komunikácia na diaľku, extroverti sa zas dokážu zoznámiť prakticky kdekoľvek. Ak človek cíti potrebu komunikovať, stretnúť nových ľudí, prípadne nadviazať nový vzťah, nemal by sa báť urobiť aspoň malé kroky, aby sa tak stalo. V prípade, že aj v rámci virtuálneho sveta sa stretnú dvaja, u ktorých je zreteľný vážny záujem o rozvoj komunikácie až do vzťahu, budúcnosť im tento harmonický vzťah môže priniesť. Mal by však vždy stáť na pevných základoch, ktoré sa nedajú budovať len prostredníctvom klávesnice. Či už sa zoznámime cez internet, v škole, práci alebo len tak naslepo, s každým novým človekom do života prichádzajú nové podnety a možnosti.“

Výhody a nevýhody zoznámenia sa cez internet

dostupná forma pre každého spoznať niekoho nového z pohodlia domova

nie ste nervózne, ako nadviazať s dotyčným kontakt✔ máte čas premyslieť si, čo napíšete

za krátky čas získate databázu rôznorodých kontaktov

nepravdivosť podávaných informácií

je náročné zistiť, aký je váš nový objav v skutočnosti

internet dáva priestor fantázii a v snahe zaujať sa ľudia vykresľujú krajšie, lepšie

Tlačiť Diskusia (1)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE