Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Nešťastnú Kláru týral manžel: Po rozvode si našla nového muža, ale to pravé peklo na ňu ešte len čakalo

26.01.2016 iva

Občas sa stane, že na rodičov sa už nedá spoľahnúť a deti prestanú byť ich pýchou. Inokedy zase aj tá materinská láska prestane byť najsilnejšia a detská vďačnosť vyprchá...

Po rozvode nastalo peklo... 2 obrázky vo fotogalérii Po rozvode nastalo peklo...

Pochádzam z bežnej robotníckej rodiny a v sedemnástich som sa vydala. Hneď na to sme mali dieťa. Starostlivosť o domácnosť, dieťa, varenie, upratovanie mi dalo zabrať, ale aby toho nebolo málo, do roka sme mali druhé dieťa. Bezstarostný život bol preč. Najhoršie bolo, že Ivan sa zmenil. Domov z práce sa mi vracal namosúrený chlap, ktorý nejavil záujem o deti a po večeri zmizol na pivo. Mojím jediným šťastím boli rodičia. Nezištne mi pomáhali, koľko vládali. Maťko a Jurko ich zbožňovali a trávili sme tam veľa času. Mama vyvárala dobroty, dedko ich brával na prechádzky.

Vďaka nim som sa mohla vrátiť skôr do práce, aby som zlepšila finančnú situáciu rodiny. Deti rástli a s vekom sa menili aj ich potreby. Lenže pre manžela to boli vyhodené peniaze, a tak mi nič nedával. Znova nastúpili moji rodičia a pomohli nám. Takto to šlo dvanásť rokov. Ivan ma začal nenávidieť a občas som schytala facku. Keď som mala tridsať, rozviedli sme sa. Byt bol môj, takže som sa nemusela deliť. Zrazu mi bolo sveta žiť. Už som sa nebála, v akom stave príde manžel domov, čo si budem musieť odskákať. Mohla som sa venovať deťom a pečeniu narodeninových a svadobných tort, čo ma bavilo a dosť dobre mi to išlo.

Starí rodičia boli pre deti všetkým, kým som si nenašla Karola. 2 obrázky vo fotogalérii Starí rodičia boli pre deti všetkým, kým som si nenašla Karola.

A v tom šťastnom období sa mi do cesty priplietol nový chlap. Karol si u mňa objednal tortu, ktorá sa páčila celej jeho rodine, tak mi to prišiel povedať. Pozval ma na kávu, neskôr na rande a dali sme sa dokopy. On bol slobodný a deti mu neprekážali. O chvíľu si ich získal a mňa tiež. Mala som oči iba pre neho. Otec sa od ľudí v meste dopočul, že má Karol zlú povesť, je to bitkár, konfliktný typ a v jeho okolí ho neznášajú. To musí byť omyl! Neverila som tomu a s otcom som sa pohádala. Začala som od rodičov bočiť. Prestala som im dávať vnúčatá a Karol ma v tom podporoval. Naše spory vyvrcholili až do stavu, keď úpravu styku s deťmi starým rodičom a mne určil súd a ja som napriek tomu stanovené termíny nedodržiavala, klamala som, že deti sú choré, len aby sa s nimi nestretli.

Chcel vlastné dieťa

Karol mi navrhol, aby sme mali vlastné dieťa a ja som bola z toho dojatá. Narodila sa nám Laura. Lenže Karol za prácou cestoval a často ju striedal a ja som to pripisovala zlým zamestnávateľom. Bol z toho nervózny a chcel, aby sme sa presťahovali. Presvedčil ma, aby sme predali byt a kúpili si domček. Zaplatili sme zálohu 1 500 eur. Tie peniaze boli horko-ťažko našetrené z jeho výplat a mojich prebdených nocí, keď som piekla do rána. Karola čoskoro z práce prepustili a domček nám bol zrazu nanič.

Kúpu sme zrušili, ale o zálohu prišli. Navyše som sa dopočula, že ho vyhodili pre alkohol. Nahnevala som sa a za svoju opovážlivosť som dostala bitku. Môj partner si onedlho našiel novú prácu, ale opäť v inom meste a chcel, aby sme sa za ním sťahovali. Naliehal, až som súhlasila s predajom bytu a kúpili sme si malý dom. Bolo ho však treba zrekonštruovať. Kým sa tak stalo, bývala som v byte naďalej, ale už u nového majiteľa. Všetko sa iba zhoršovalo.

Karol prišiel aj o toto zamestnanie, našiel si milenku a nadobro ma opustil. S tromi deťmi bývam v prenajatom byte, ktorého som bola majiteľkou. Dom, ktorý sme kúpili, sme síce vlastnili obaja, ale na jeho predaji sa nezhodneme. Teší ma iba jedno, že deti sú fantastické a aj keď som sa s rodičmi odcudzila, dúfam, že si k sebe znovu nájdeme cestu. Keď mi odpustia...

Čitateľka Klára

Tlačiť Diskusia (3)
NEPREHLIADNITE