Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Praktické riešenia pre trojizbový byt v pôvodnom stave: Ako vhodne prepojiť kuchyňu s obývačkou?

23.01.2016 Nový Čas Bývanie

Sme 3-členná rodina s jedným dieťaťom. Byt je v pôvodnom stave, nachádza sa v staršom tehlovom bytovom dome.

Snažila som sa prepojiť kuchyňu s obývačkou. 3 obrázky vo fotogalérii Snažila som sa prepojiť kuchyňu s obývačkou.

Je priestranný a nosné steny sú len po obvode bytu. Funkčné sú oba komíny, z ktorých jeden by sme radi využili na akumulačnú pec s kozubovou vložkou.

Radi by sme mali prepojenú kuchyňu s obývačkou, kde by mohol stáť práve spomínaný kozub. Byt je vykurovaný cez plynový kotol umiestnený v pivnici pod bytom. Nebránime sa kompletnej rekonštrukcii bytu, pretože ako vidieť z nákresu pôvodného stavu bytu, ide sa ako v nekonečnom kruhu z jednej izby do druhej, čo je dosť nepraktické.

V spálni by sme chceli vstavanú skriňu a komodu, taktiež v detskej izbe. V prípade, ak by v kuchyni došlo k zrušeniu komory, určite by sme ju radi nahradili minimálne potravinovou skrinkou. Na rekonštrukciu máme k dispozícii cca 20- až 22-tisíc eur.

Erika z Prešova

Riešenie:

Pôvodný stav. 3 obrázky vo fotogalérii Pôvodný stav.

Navrhovaný stav. 3 obrázky vo fotogalérii Navrhovaný stav.

Snažila som sa prepojiť kuchyňu s obývačkou. Pri vstupe som vytvorila priestor na vstavanú skriňu, ktorá oddeľuje obývačku od chodby. WC aj špajzu som ponechala, posunula som len vstup do špajze, čím sa vytvorilo miesto pre priestrannú kuchynskú linku s možnosťou pohotovostného raňajkového stolovania. Do kuchyne sa zmestil aj jedálenský stôl pre 4 osoby. Uzatvorila som priestor za komínom, vzniklo tak miesto na malý šatník (s možnosťou umiestnenia práčky), prípadne pohotovostný sklad.

V obývačke som zrušila prechod do spálne, čo umožnilo vytvorenie knižnicovej zostavy s možnosťou umiestnenia TV. Kozub by mohol nájsť svoje miesto pri prechode do chodby, ideálny by bol rohový typ, ibaže ten je finančne náročnejší. Vstup do spálne, detskej izby a kúpeľne zväčšenej o vstupnú časť som orientovala z chodby. V spálni je manželská posteľ so vstavanou skriňou a komodou zavesenou na stene, detskú izbu som zariadila ako študentskú.

Rozpočet:

Je podstatné rozhodnúť sa, či budete robiť kompletnú rekonštrukciu s novými rozvodmi, alebo len čiastočnú. Pre začiatok je dobré začať s kúpeľňami a kuchyňou, zjednotiť by sa mala tiež podlahová krytina a dverné otvory. Treba si zvážiť, ako čo najefektívnejšie s peniazmi naložiť.

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE