Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Saša sa odmieta milovať s priateľom: Hanbím sa za svoje telo, nechcem mu byť odporná! Čo s tým?

24.01.2016 Mgr. Sylvia Dančiaková

Sme spolu už takmer štyri roky a milovali sme sa len raz, keď som mala vypité. Inak mám stále zábrany pre moju postavu.

Odmietam s ním spať, hanbím sa za svoje telo... 2 obrázky vo fotogalérii Odmietam s ním spať, hanbím sa za svoje telo...

Som silnejšej postavy a už od detstva mám z toho komplexy. Môj partner tvrdí, že mu to neprekáža, že sa mu páčim taká, aká som, ale ja sa aj tak hanbím. Nechcem mu byť odporná, tak ho stále odmietam. Viem, že ho to trápi a aj mňa, ale naozaj neviem, čo mám s tým robiť.

Saša (23)

Radí psychologička Sylvia Dančiaková:

Tak ako veľmi vám na tom naozaj záleží? Za štyri roky ste už mohli mať postavu minimálne pevnú. Ste ešte mladé žieňa – stačí sa do toho pustiť a uvidíte, ako rýchlo dôjde k zmenám. Dodržte týchto pár zásad a po mesiaci sa môžete smelo pustiť do intímností pri svetle sviečok.

Tu sú pravidlá, o ktorých sa nediskutuje: 2 litre čistej vody denne, raňajky: ovocie + ovsená kaša alebo biely jogurt, obed: ryba alebo iný kúsok mäsa so zeleninou, prípadne ryža/cestovina, večera: zeleninový šalát alebo grilovaná zelenina. Jedzte radšej častejšie a menšie porcie. Vhodné sú nezahustené polievky. Vylúčte cukor, chlieb a pečivo, údeniny, sladké vody, keksy a krekery. Ak musíte, tak si dajte len čiernu čokoládu. Zmeňte svoj životný štýl.

Zmeňte svoj životný štýl. 2 obrázky vo fotogalérii Zmeňte svoj životný štýl.

Máte na výber! A teraz to najhlavnejšie – pohyb. Vyberte si to, čo vám vyhovuje, a čo vás bude baviť. Ak by ste predsa len neboli spokojná, navštívte lekára, ktorý sa pozrie na váš metabolizmus a štítnu žľazu. Môžete vyhľadať i psychológa, ktorý má špeciálny program na odbúranie nadbytočných kíl.

Tlačiť Diskusia (5)