Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Predíďte „beauty“ trapasom: Čo je už za hranicou slušnosti? Dámy, tretí bod si poriadne zapamätajte!

26.01.2016 Beata Suchá

Niekedy nie je jednoduché odhadnúť, aké správanie je v poriadku a čo je už za hranicou slušnosti.

Je vyslovene nevhodné nanášať si rúž v reštaurácii alebo pri oficiálnych stretnutiach. 3 obrázky vo fotogalérii Je vyslovene nevhodné nanášať si rúž v reštaurácii alebo pri oficiálnych stretnutiach.

Pozrime sa na najčastejšie situácie z oblasti beauty a wellness, ktoré určite väčšina z nás dobre pozná.

Mám si pred návštevou kaderníctva umyť vlasy?

Je fajn prísť ku kaderníkovi upravená, ale nič netreba preháňať. Preto, ak máte poobede termín, zvyčajné ranné umývanie vlasov si pokojne odpustite. Pred farbením vlasov si ich určite neumývajte aspoň 2 dni – jemný mastný film ich ochráni pred chemikáliami.

Môžem ísť do sauny v plavkách?

Saunovanie v plavkách je zdraviu škodlivé. Sú vyrobené zo syntetiky, z ktorej sa už pri 50 °C uvoľňujú nebezpečné látky a dostávajú sa do tela dýchacími cestami alebo pokožkou. Ak vám prekáža nahota, zabaľte sa do uteráka alebo plachty, prípadne si zožeňte špeciálne oblečenie do sauny z jemného froté.

Môžem si v kancelárii lakovať nechty?

Nie! Odhliadnuc od toho, že lakovanie nechtov nemá nič spoločné s prácou, pre intenzívny zápach môže byť veľmi nepríjemné pre vaše okolie. Ani pilovanie nechtov nepatrí na verejnosť, ak sa vám zlomil necht, dajte si ho do poriadku na toalete.

Lakovanie ani pilovanie nechtov nepatrí na verejnosť. 3 obrázky vo fotogalérii Lakovanie ani pilovanie nechtov nepatrí na verejnosť.

Je vhodné nechať u kaderníčky/kozmetičky obslužné?

Nie je to žiadna povinnosť. Obslužným vyjadrujete svoju spokojnosť s vykonanou službou a o jeho výške rozhodujete vy. Obvykle sa necháva 5 až 10 % z celkovej sumy.

Môžem v parfumérii vyskúšať ľubovoľný počet vôní?

Žiadny problém. Skúšajte, koľko chcete, ale buďte si vedomá, že viac ako 6 vôní váš noštek určite nerozlíši. Na neutralizáciu čuchu poslúžia kávové zrnká, ktoré sú v parfumériách zvyčajne k dispozícii. Pri nákupe drahších parfumov je dokonca vhodné vyskúšať vôňu viackrát, aby ste išli na istotu. Pri nákupe drahších parfumov je dokonca vhodné vyskúšať vôňu viackrát, aby ste išli na istotu. 3 obrázky vo fotogalérii Pri nákupe drahších parfumov je dokonca vhodné vyskúšať vôňu viackrát, aby ste išli na istotu.

Môžem sa v drogérii nalíčiť?

Prečo nie? Práve na tento účel sú drogérie vybavené „beauty“ kútikmi či pultíkmi na testovanie kozmetiky. Preto neohŕňajte nos a vyskúšajte, ktorý odtieň mejkapu je pre vás naozaj ten pravý a či tie fantastické očné tiene vyzerajú rovnako dobre aj nanesené na viečkach.

Môžem požiadať, aby ma masírovala žena?

Práve pri masáži je naozaj dôležité, aby ste sa cítili príjemne a mohli sa úplne uvoľniť. Preto pokojne povedzte, že si želáte, aby vás masírovala žena alebo naopak muž. Svoju požiadavku však nahláste už pri rezervácii termínu.

Je vhodné farbiť si pery pri stole?

V kruhu rodiny a priateľov si o vás nikto nič zlé nepomyslí. Rovnako z tejto aktivity netreba robiť vedu v krčme či v inom neformálnom podniku. Je však vyslovene nevhodné nanášať si rúž v reštaurácii alebo pri oficiálnych stretnutiach. Mejkap si upravte na toalete.

Tlačiť Diskusia