Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Lucka sa kvôli nadváhe schovávala pred svetom: Povedala si dosť, schudla za rok 28 kíl a je z nej iná žena!

27.01.2016 Lenka Májiková

Zo zúfalstva nad tým, ako vyzerala, sa 25-ročná Lucka schovávala pred svetom. Dnes už nemusí. Za rok sa jej podarilo schudnúť neuveriteľných 28 kilogramov.

Lucka Škripcová (25) pred zmenou. 10 obrázkov vo fotogalérii Lucka Škripcová (25) pred zmenou.

Vždy mala rada jedlo, no váhu si udržiavala ako-tak v norme. Opúšťať sa Lucka začala až počas posledného partnerského vzťahu. ,,Bola som šťastná, a tak som začala jesť. Ja a priateľ sme z jedenia mali akýsi rituál – večerná káva s koláčikom, večerný fastfood, večerné vyjedanie chladničky... Pri takomto stravovaní je jedno, aké človek má, alebo nemá predispozície, zaručene priberie.“ Naučila som sa, že musím vydržať, aj keď mi je zle. 10 obrázkov vo fotogalérii Naučila som sa, že musím vydržať, aj keď mi je zle.

 ,,Myšlienka, že sa chcete zmeniť, musí prísť z vašej hlavy.“

Zmenu jej zovňajška si začalo všímať aj okolie a blízki jej čoraz častejšie pripomínali, že by s tým mala niečo robiť. ,,Je jedno, koľkokrát vám to okolie zopakuje. Neurobíte nič, lebo aj keď sa nenávidíte, je vám svojím spôsobom dobre. Myšlienka, že sa chcete zmeniť, musí prísť z vašej hlavy.“

Mladá doktorandka si povedala ,,dosť“ až vtedy, keď sa dopracovala na hranicu 100 kg a za svoje telo sa začala hanbiť. ,,Zasiahlo ma to ako blesk z neba. Všetky motivačné citáty hovoria o tom, ako sa musíte milovať a zmenu spraviť pre seba a svoje telo. Ironicky, u mňa to bolo presne naopak. Nenávidela som sa, vyhýbala som sa zrkadlám, fotoaparátom, nakupovaniu oblečenia. A vtedy to prišlo. Povedala som si: Už sa nechcem schovávať! Už sa nechcem hanbiť chodiť v lete v plavkách! Chcem žiť plnohodnotne a cítiť sa dobre! Napriek tomu, že Lucka počas premeny párkrát zhrešila, svoj boj nevzdala. 10 obrázkov vo fotogalérii Napriek tomu, že Lucka počas premeny párkrát zhrešila, svoj boj nevzdala.

,,Naučila som sa, že musím vydržať, aj keď mi je zle.“

S obrovským odhodlaním sa Lucka vybrala za svojou babičkou, ktorá ju vždy viedla k zdravému životnému štýlu. ,,Povedala som jej, že prišiel ten čas. O pár hodín mi už podávala permanentku do fitka, v ktorej som mala zahrnuté aj služby trénera.“ Cvičiť začala pravidelne trikrát do týždňa. Našla si tam dokonca aj kamarátku, ktorá bola na tom podobne ako ona. ,,Navzájom sme sa podporovali a burcovali. Predbiehali sme sa, ktorá bude lepšia na kardiu. Je skvelé mať sparingpartnera, ale nemôžete sa na neho viazať, aby ste neskĺzli k tomu, že keď nemôže ísť cvičiť on, nepôjdem ani ja.“ Trénerov Lucka vystriedala dvoch a každý mal pre ňu osobitý prínos. ,,Prvý ma naučil, že keď človek začína s cvičením, musí vydržať, aj keď je mu zle. Telu sa totiž nepáči, že doteraz bolo v pohodlí a nemuselo sa hýbať a zrazu sa od neho niečo očakáva. Druhý ma naučil správnej technike a jeho priateľka mi ukázala, že byť žena a mať svaly je sexi.“ 10 obrázkov vo fotogalérii "Kľúčom k tomu, ako vydžať, je nepripustiť si porážku."

 ,,Pýtali sa ma, či už nikdy nebudem normálne jesť.“

Najväčšia zmena sa však udiala v jej jedálnom lístku, ktorý si vďaka počítaniu kilojoulov hravo upravila aj sama. ,,Začala som jesť pravidelne a počúvať vlastné telo. Nezdravé potraviny som vylúčila úplne, koláčiky som nahradila ich zdravšími verziami. Receptov je dnes na internete celá kopa. Začala som jesť veľa zeleniny a ovocia a piť omnoho viac vody.“ Najťažšie pre ňu bolo udržať sa na návštevách a oslavách. Nie kvôli lákavosti jedál, ale ostatným ľuďom. ,,Stále sa ma pýtali, prečo si nedám, veď to raz môžem porušiť, a či už nikdy nebudem normálne jesť. A potom, keď uvideli, koľko som schudla, tak sa zas pýtali, ako som to urobila, či stačí vynechať múku, či im nenapíšem, čo robím.“ Záujem okolia prinútil Lucku k tomu, aby si svoje jedlo začala fotiť a recepty zdieľať na sociálnych sieťach. Najväčším fanúšikom jej zdravých koláčikov sa však stala jej mama.

Silné vnútorné ohodlanie poháňalo Lucku stále dopredu. 10 obrázkov vo fotogalérii Silné vnútorné ohodlanie poháňalo Lucku stále dopredu.

,,Nechcem mať váhu modeliek.“

Napriek tomu, že Lucka počas premeny párkrát zhrešila, svoj boj nevzdala. ,,Kľúčom k tomu, ako vydržať, je nepripustiť si porážku. Nevrátiť sa do starých koľají, keď poruším jedálny lístok alebo nejdem párkrát cvičiť.“ Silné vnútorné odhodlanie poháňalo Lucku stále dopredu. ,,Pôvodne som chcela schudnúť len 5 kg, ale keď sa mi to podarilo, povedala som si, že skúsim ďalších 5 kg, a tak ďalej, až som prišla do štádia, kedy je pre mňa dôležitejšie si váhu dlhodobo udržať, než s ňou ísť ešte nižšie. Keď sa na seba pozriem, zdá sa mi to až neuveriteľné.“ Priznáva, že pár kíl dole by predsa len ešte uvítala, no nie je to jej méta. ,,Určite by som nechcela ísť na hranicu modeliek. Žena má byť krv a mlieko, ale všetko s mierou,“ uzatvára usmievavá blondínka.

Čo vám odkazuje Lucka:

Nehovorte si, že začnete zajtra, v pondelok, budúci mesiac, po dovolenke... Začnite hneď a dajte do toho všetko!

Najťažšie pre ňu bolo udržať sa na návštevách a oslavách. 10 obrázkov vo fotogalérii Najťažšie pre ňu bolo udržať sa na návštevách a oslavách.

Nehovorte si, že začnete zajtra, v pondelok, budúci mesiac, po dovolenke... Začnite hneď a dajte do toho všetko! 10 obrázkov vo fotogalérii Nehovorte si, že začnete zajtra, v pondelok, budúci mesiac, po dovolenke... Začnite hneď a dajte do toho všetko!

10 obrázkov vo fotogalérii "Stále sa ma pýtali, prečo si nedám, veď to raz môžem porušiť, a či už nikdy nebudem normálne jesť."

Podarilo sa aj vám schudnúť a zmeniť tak svoj život?

Pošlite nám príbeh s fotografiami na e-mail lenka.majikova@ringier.sk alebo na adresu redakcie a získate knihu Plán B od Igora Bukovského.

Tlačiť Diskusia