Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Po rozvode si našla nového muža: Keď ho pozvala k sebe domov, pochopila, že urobila veľkú chybu!

06.02.2016 KaD

„Nemám chuť sa spovedať a ustupovať. Som už na to stará a pohodlná,“ rozprávala Jana na našej pravidelnej babskej káve.

Pozvala ho k sebe domov, urobila chybu... 2 obrázky vo fotogalérii Pozvala ho k sebe domov, urobila chybu...

Vždy som ju obdivovala pre jej nadpriemernú šikovnosť a úspechy v práci. No o tom, že sa kvôli kariére vzdala všetkého – muža aj rodiny, som nemala ani potuchy.

Keby sa vás niekto spýtal, či by ste dokázali stráviť zvyšok života bez muža po vašom boku, čo by ste asi povedali? Asi väčšina žien si svoju existenciu a budúcnosť bez chlapa nedokáže predstaviť. Je však nutné mať ho doma - teda v spoločnej domácnosti? Každý deň v týždni, so všetkými jeho plusmi, ale aj mínusmi?

„Nebudem voliť medzi mužom a svojím dieťaťom.“

Už pred svadbou začala Karin so svojím budúcim manželom stavať domček a mali stále o čom hovoriť. A do nového hniezda lásky sa im čoskoro narodil syn Jakub. „Keď mal malý asi pol roka, došlo mi, že to, čo nás s jeho otcom spájalo, bolo práve to plánovanie a organizovanie. Ale keď bolo všetko hotové, odrazu akoby sme žili vedľa seba, a nie spolu. Netrvalo dlho a začalo sa ťaživé obdobie, ktoré ma dusilo. Úplne sme prestali komunikovať a celkom sme sa jeden druhému odcudzili. Keď mal Jakubko päť rôčkov, rozhodla som sa odísť.“ Karin sa odsťahovala aj napriek tomu, že jej rozpočet bol naozaj veľmi napnutý - a opäť začala voľne dýchať. Po roku si našla nového priateľa, s bývalým zostala kamarátka a vychádzali spolu veľmi dobre. Všetko mohlo mať šťastný koniec, ibaže...

Úplne sme prestali komunikovať a celkom sme sa jeden druhému odcudzili. 2 obrázky vo fotogalérii Úplne sme prestali komunikovať a celkom sme sa jeden druhému odcudzili.

Prekážal mu môj syn

„Jakub je odmalička veľmi živý, na všetko má svoj vlastný názor a nie je ľahké s ním vychádzať. Navyše, keď má publikum, skúša, kam až môže zájsť. Môj nový priateľ Rasťo to skrátka nezvládol. Do výchovy sa zapájať nechcel, ale synove správanie mu prekážalo. Postupne s nami prestal tráviť spoločné víkendy a chodil len vtedy, keď bol Jakub so svojím otcom. Ibaže mne rande raz za dva týždne naozaj nestačilo.“

Veronika sa časom s Rasťom rozišla. Obidvaja cítili, že takýto vzťah nemá perspektívu. A hoci stále dúfa, že sa jedného dňa zjaví ten pravý, domov si ho už nasťahovať nemieni. „Máme s Jakubom systém, ktorý nám vyhovuje. Chcem muža, o ktorého sa budem môcť oprieť, nie niekoho, pre koho musím karhať a trestať svoje dieťa. Možno to chce čas a keď bude syn starší, situácia nebude až taká zložitá. Teraz si ale neviem predstaviť, že by som bývala s nejakým cudzím chlapom. V žiadnom prípade.

Karin (37)

Tlačiť Diskusia