Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Neuveriteľné! Zázračná zbraň proti rakovine? Ak sa chcete vyhnúť zákernej chorobe, začnite jesť TOTO!

22.01.2016 KaD

Konzervačné látky v potravinách sa väčšinou považujú za škodlivé. No v jednom prípade je opak pravdou. Chcete vedieť, ktorý to je?

Zázračná zbraň proti rakovine? 3 obrázky vo fotogalérii Zázračná zbraň proti rakovine?
Podľa najnovšej štúdie univerzity v Michigane nizín - peptid, ktorý vzniká z baktérie Lactococcus lactis prítomnej v niektorých potravinách - syroch typu cheddar, Camembert či ďalších plesňových a zrejúcich syroch významne redukuje rakovinové bunky.

Vedci tvrdia, že tento prírodný konzervant likviduje až 80% rakovinových buniek počas 9 týždňov od začatia podávania tzv. nizínových mliečnych koktailov myšiam. Výskumné tímy považujú nizín za priam zázračnú zbraň proti dvom smrteľne nebezpečným faktorom - rakovinovým bunkám a baktériám, ktoré sú odolné voči antibiotikám. Podľa ich zistení je teda nizín v spomínaných potravinách jedinečným bojovníkom proti nebezpečným smrteľným chorobám vrátane MRSA (Methicilin-rezistentný zlatý stafylokok). A navyše nizín účinkuje proti všetkým baktériám, zatiaľ nikto neobjavil ani jednu baktériu rezistentnú voči tejto látke.

No kým sa pustíte do konzumácie zrejúcich syrov vedzte, že všetky tieto zistenia sa zatiaľ ešte overujú a či budú rovnako účinkovať aj na ľuďoch, na tom sa ešte stále pracuje. V každom prípade sú všetky spomínané syry veľmi chutné, takže si ich určite doprajte!

Tieto zistenia sa zatiaľ ešte overujú a či budú rovnako účinkovať aj na ľuďoch, na tom sa ešte stále pracuje. 3 obrázky vo fotogalérii Tieto zistenia sa zatiaľ ešte overujú a či budú rovnako účinkovať aj na ľuďoch, na tom sa ešte stále pracuje.

Tlačiť Diskusia (1)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE