Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

5 najväčších mýtov o láske, ktoré si vyhoďte z hlavy: Ak to neurobíte, môže vám to zničiť vzťah!

22.01.2016 KaD

Láska je silný cit, ktorý nás môže doslova opantať. Koľko vojen sa viedlo kvôli láske, koľko zamilovaných pre ňu obetovalo svoj život!

 Podľa vedeckých zistení sa nedostatok spánku výrazne podieľa na partnerských problémoch a útočí na vzájomnú lásku. Podľa vedeckých zistení sa nedostatok spánku výrazne podieľa na partnerských problémoch a útočí na vzájomnú lásku.

Láska je jednoducho mocná čarodejnica, opradená množstvom lží a poloprávd, ktoré ju dokážu vážne ohroziť. Toto sú tie najzradnejšie.

Koľko nezmyslov sa už povedalo či napísalo o láske - zavádzajúce nezmysly o tomto silnom ľudskom cite skrátka vždy existovali a existujú.

Láska hory prenáša

Pravá láska údajne zvládne všetko. No je to naozaj pravda? Podľa posledných zistení je to absolútny blud. Keď totiž opadne počiatočná slepá zaľúbenosť a nekritické očarenie partnerom, aj z tej najbanálnejšej veci môže vzniknú skutočne obrovský problém. A rozísť sa dvojica môže kvôli úplnej hlúposti! Napríklad aj preto, že sa raz dobre nevyspíte. Podľa vedeckých zistení sa nedostatok spánku výrazne podieľa na partnerských problémoch a útočí na vzájomnú lásku. Nevyspatí ľudia sú totiž protivní, ľahko sa nahnevajú, nepoďakujú, neusmievajú sa – jednoducho sú takí nepríjemní, že sa to s nimi nedá vydržať. Takže pozor na to, koľko a ako spíte.

Láska potrebuje veľa sexu

Znamená veľa sexu skutočne stabilnejší vzťah a pevnejšie puto medzi partnermi? Vedci tvrdia – vôbec nie. Dokonca urobili pokus – vybrané páry sa počas sledovaného obdobia milovali v týždni dvakrát častejšie ako zvyčajne. Po ukončení pokusu však páry namiesto zvýšenia pocitu šťastia hovorili o smútku, frustrácii a rozčarovaní. Niektorým to dokonca poriadne liezlo na nervy.

Deti lásku posilňujú

Podľa novozélandskej terapeutky Hilary Smithovej znamená každé ďalšie dieťa v rodine aj väčšie napätie vo vzťahu a kladie na lásku veľkú záťaž. Podľa nej je pravdepodobnosť rôznych opakujúcich sa nezhôd vo vzťahu s deťmi omnoho vyššia, takmer 90% - u bezdetných je to len 68%. Vinu za to nesie podráždenosť, únava, unáhlené reakcie. Ako je to u vás?

Lásky sa nemusíte báť

Kto by nechcel byť milovaný, kto by nechcel milovať! Je to predsa také nádherné a nič nám nehrozí... Je to ozaj tak?  Keby ste vedeli, koľko ľudí si práve v otázkach lásky dokáže vymýšľať, zavádzať a klamať... Nebezpečné je to najmä pri zoznamovaní a v poslednom čase veľa dezilúzií prináša zoznamovanie sa cez internet. Niektorí si z toho dokonca urobili výnosný biznis – osamelé srdcia prinášajú peniaze ľahko a rýchlo. Trauma, ktorú tento druh klamstva prináša, býva veľmi ťažká, často dvojnásobná, pretože obete prídu o ilúzie aj o peniaze. Láska je skrátka v dnešných časoch dosť nebezpečná záležitosť a treba si dávať veľký pozor, aby sme nenaleteli podvodníkom.

Z nešťastnej lásky sa nevylížete

Možno ste to tiež niekedy zažili, ak nie, gratulujeme. Je to hrozný pocit. Srdce puká a hlavou vám víria myšlienky: Už nikdy si nikoho nenájdem, som taká sama a bude to už naveky... Nebojte sa, je to len planý poplach. Podľa vedcov má každý z nás v hlave mechanizmus, vďaka ktorému sme schopní prežiť citové kolapsy. Znamená to, že ľudia sa vedia zotaviť z nešťastnej lásky. Bolesť sa časom stratí a čo je na tom to najlepšie – ľudská psychika sa dokáže postaviť po nešťastnej láske opakovane. Jednoducho, ak sa vám zdá, že už ďalej nevládzete, je to len vaše zdanie. V skutočnosti sa vystrábite aj z tej najnešťastnejšej lásky.

Tlačiť Diskusia (5)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE