Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Zákerné opary sa vždy vyhodia práve vtedy, keď to najmenej chcete: 6 domácich tipov, ako sa ich zbaviť

25.01.2016 iva

Vždy sa vyhodia práve vtedy, keď to najmenej chceme. Najhoršie je, keď nás trápia celé týždne. Navyše je to bolestivé a môžu sa objaviť aj inde na tele. Čo zaberá?

Účinnné a prírodné tipy, ako sa rýchlo zbaviť oparu. Účinnné a prírodné tipy, ako sa rýchlo zbaviť oparu.

1. Užívajte vitamín B

Vitamín B podporuje imunitu a opary sa objavujú práve vtedy, keď tento vitamín chýba. Podľa vedcov nás oparov dokáže zbaviť práve tento vitamín spolu s kyselinou listovou. Béčko nájdete v banánoch, brusniciach, morských riasach, kvasniciach a rybách.

2. Uľavte si s jablčným octom

Jablčný ocot patrí medzi najstaršie domáce medicíny. Dajte si pár kvapiek na tampón a priložte na opar, uvidíte, že úľava sa dostaví okamžite.

3. Natierajte smotanou

Plnotučné mlieko a smotana majú protivírové účinky. Pokiaľ by ste opar natierali smotanou, môže sa stať, že vám na druhý deň zmizne.

4. Použite oleje s vitamínom E

Sú to za studena lisované oleje ako je kukuričný, repkový, slnečnicový, sezamový, palmový, ryžový alebo olivový. Aplikujte ich priamo na postihnuté miesta a do týždňa ste zdravé.

5. Vitamín C tiež zaberá

Tento vitamín obnovuje zdravé tkanivá a spolu so zinkom skracujú dobu hojenia. Céčko nájdete doma v cesnaku alebo citrusovom ovocí.

6. Zázračné bylinky

Máme na mysli echinaceu, ktorá pomáha telu produkovať interferón a ten blokuje proteíny spôsobené vírusom. Preto podporuje imunitu a tým skracuje ochorenie.

Tlačiť Diskusia
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE