Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Kto chce chudnúť, musí raňajkovať: 5 super tipov na jedlá, po ktorých pôjdu kilá ľahko dolu

22.01.2016 Casprezeny.sk

Nie je jedno, čo si dáte na tanier, keď chcete schudnúť. No keď si dáte na raňajky niektorý z týchto tipov, máte istotu, že nebudete hladovať, ale kilá pôjdu dolu.

Nie je jedno, čo si dáte na raňajky, keď chcete schudnúť. 2 obrázky vo fotogalérii Nie je jedno, čo si dáte na raňajky, keď chcete schudnúť.

Každému je jasné, že kto chce chudnúť, musí raňajkovať. Lenže rozhoduje aj to, čoho a koľko si na tanier naložíte. Dobré raňajky môžu tvoriť pätinu až štvrtinu vášho denného energetického príjmu a mať zloženie, po ktorom počas hodiny zase nevyhladnete. Základom sú bielkoviny a zložité sacharidy, obmedziť by ste mali tuky a jednoduché cukry.

1. tip

Keď chcete začať deň jedlom, ktoré spĺňa väčšinu výživových odporúčaní, siahnite po vajciach. Stačí jedno alebo dve. Vajcia doplníte tmavým pečivom a zeleninou, minimom tuku a žiadnou údeninou. Hádam len s výnimkou chudej šunky.

Vari sa netreba vajíčok báť kvôli cholesterolu a vôbec obsahu tukov? Nie, pretože tuky z vajec telo bez ťažkostí spáli. Navyše sú vajíčka veľmi zdravé, plné vitamínov B, C, E, draslíka, železa a ďalších minerálov.

2. tip

Mliečne výrobky. Teda tie s nižším obsahom tuku. Nie však light, pretože tie bývajú síce úplne bez tuku, ale obsahujú cukor či umelé sladidlá, prípadne sú zahusťované. Vhodné sú biely jogurt, kyslé mlieko, kefír.

3. tip

Tmavé pečivo so zdravou nátierkou alebo syrom cottage, vhodné sú aj lučina a tvarohové nátierky všeobecne.

4. tip

Milujete sladké? Skúste sa oklamať ovocím, samozrejme v primeranom množstve. V praxi to znamená, že napríklad pridáte ovocie do cereálií s minimálnym obsahom cukru. Možno si na také jedlo budete musieť chvíľu zvykať. Ak ale po sladkom tak veľmi prahnete, pripravte si napríklad placky z celozrnnej múky a dajte si k tomu ovocie, svoj účel to splní, vaše chuťové bunky budú spokojné a tie tukové začnú ubúdať.

Raňajky by ste nemali vynechať. 2 obrázky vo fotogalérii Raňajky by ste nemali vynechať.

5. tip

Smoothie. Tento koktail z mlieka, ovocia a ďalších prísad môže byť nevhodnou kalorickou bombou, ale rovnako sa môže stať skvelou alternatívou pre tých, ktorí do seba raňajky krátko po prebudení nedokážu dostať. Ak je to možné, uberte z cukru.

 

Tlačiť Diskusia
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE