Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Zuzanu Tlučkovú život naučil riešiť veci s chladnou hlavou: Keď je už veľmi zle, toto jej pomôže

23.01.2016 Monika Chybová

Obľúbená herečka Zuzana Tlučková (53) si v živote prešla kadečím. Ako zvládla všetky problémy a ťažkosti?

Zuzana Tlučková preferuje cestovanie 8 obrázkov vo fotogalérii Zuzana Tlučková preferuje cestovanie

Zuzana Tlučková (53) je obľúbená herečka. Rok 2015 preveril aj jej producentské schopnosti. Úspešne. Prečo je so sebou spokojná, v čom listuje pri rannej káve a čo čaká od nového roka?

Čo vás čaká v tomto roku?

Skúšanie v štúdiu L+S. Na to sa veľmi teším, lebo si konečne vychutnám skúšanie len ako herec. Nebudem musieť zabeštelovať priestor, rozmnožovať scenáre, obvolávať kolegov, kedy je skúška, riešiť kostýmy, kulisy, premiéru, raut... Premiéra bude v marci. Minulý rok som vhupla aj do záskoku v komédii Je úžasná! v SND a natáčam tiež seriál ZOO, kde hrám matku dvoch synov – mladšieho Petra (Janko Koleník) a staršieho Mira (Ďuro Hrčka). Tak dúfam, že tak, ako sa mi pracovne darilo minulý rok, sa mi bude dariť aj v tomto novom.

Ale ja viem, že vy sa už 9 – 10 rokov venujete charite. Aj tam máte asi plné ruky práce.

Je toho veľa, ale je to úžasné v tom, že pomoc Ronald McDonald House Charities je viditeľná po celom Slovensku. Naposledy sa z nej tešili v nemocnici v Liptovskom Mikuláši. Ľudia vidia, že peniaze, ktoré sa vyzbierajú nekončia niekde v čiernej diere. Rekonštruujú sa izby pre deti a rodičov, ktorí sú s deťmi v nemocnici. Zakupujú sa prístroje, ktoré chýbajú alebo dosluhujú. No náš veľký sen je vybudovať domy pri nemocniciach, kde by rodičia dlhodobo hospitalizovaných detí mohli bývať. Lebo nie vždy môžu ostať v nemocnici. A keď chcú byť s dieťaťom, zväčša jeden z nich prichádza o prácu a rodina o jeden príjem. Takže ubytovať sa niekde v hoteli alebo dennodenne dochádzať je pre nich po finančnej stránke takmer nemožné. Takto by mali za ten čas nielen kde ostať, ale sa aj porozprávať s ostatnými rodičmi v podobnej situácii.

Človek musí byť empatický, no asi si to všetko nesmie pustiť až tak pod kožu.

Možno práve to, že pomáhate, je taká drobná náplasť na to, čo vidíte, keď chodíte so stiahnutým hrdlom po nemocniciach. Uvedomíte si, aké máte obrovské šťastie, že týmto nemusíte prechádzať.

Veľa aktivít si vyžaduje správne načasovanie. Ste dobrá manažérka svojho času?

Neviem, či by som sa tak nazvala. Skôr som zodpovedná a ten strach mi možno nedá spávať. Takže vstávam dosť skoro, aby som stihla všetko, čo mám v ten deň stihnúť. Kým sú ponuky, človek ich veľmi odmietať nechce. To je asi v každom povolaní. No kým to dokážem časovo a fyzicky zvládnuť, snažím sa ponuky prijať a zodpovedne ich aj splniť.

Ako posilňujete to fyzično?

Posledné mesiace som kondíciu trochu zanedbávala. Nemala som čas a bola som lenivá vstávať o hodinu skôr, aby som si ešte zacvičila. Jediný pohyb pre mňa boli psíky. Teda len krpec, čivava Frodo, s ktorým som chodievala na pol hodinku – hodinku do lesa. Prechádzka s ním je balzam, ktorý ma vždy upokojí. V lese vychladnú všetky horúce problémy.

Čiže problémy neriešite za horúca, ale až po zrelej úvahe?

Som skôr typ, ktorý veci nechá vychladnúť. Aj keď mnou lomcujú všetky možné emócie, keď sa niečo deje. Ale nejako časom aj životom som sa poučila, že sa na to niekedy treba vyspať. Veľmi to pomôže. A niekedy, keď je veľmi zle, mám niekoľko dobrých kamarátok, s ktorými si zavoláme alebo ideme spolu na kávu.

Tlačiť Diskusia (3)
NEPREHLIADNITE