Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

7 nezvyčajných trikov, ako využiť maslo v domácnosti: Posledný bod je najzaujímavejší!

30.01.2016 Nový Čas pre ženy

Prinášame vám tipy, ako využiť maslo aj oveľa neštandardnejším spôsobom, ako ste zvyknutí.

7 super tipov, ako využiť maslo. 2 obrázky vo fotogalérii 7 super tipov, ako využiť maslo.

Maslo nepatrí iba na chlieb a do koláčov, ale poslúži aj pri mnohých problémoch s čistením.

1

Prírodné oleje v masle si výborne poradia so všetkým lepkavým. Ak vám po výrobe dekorácií ostalo na prstoch lepidlo, najprv ho potrite maslom a potom umyte mydlom a vodou.

2

Ak ste si doma depilovali nohy a ostalo na nich trochu vosku, natrite miesta, kde ostal prilepený vosk, kúskom masla a potom jednoducho zmyte mydlom a vodou.

3

Prilepila sa vám na vlasy žuvačka? Nič nestrihajte! Naneste zmäknuté maslo na trs vlasov so žuvačkou a tá potom ľahko skĺzne.

Maslo nepatrí iba na chlieb a do koláčov, ale poslúži aj pri mnohých problémoch s čistením. 2 obrázky vo fotogalérii Maslo nepatrí iba na chlieb a do koláčov, ale poslúži aj pri mnohých problémoch s čistením.

4

Prilepila sa vám na oblečenie či na auto zaparkované pod stromom živica? Na postihnuté miesto vtrite handričkou trochu mäkkého masla. Potom zotrite a umyte.

5

Ak potrebujete nakrájať lepkavé sladké jedlo – koláče, karamel, marshmallows… rozotrite na nôž natenko maslo a potom začnite krájať. Nôž sa bude kĺzať hladko a bez lepenia.

6

Ak sa vám minul mazací prípravok WD-40 alebo nemáte doma žiaden olej, s vŕzgajúcimi dverami si poradíte aj s troškou masla, ktoré namažete na pánty.

7

 

Maslo dodá lesk aj koženým rukaviciam, bundám, opaskom, peňaženkám atď. Obsahuje proteíny a má veľa aminokyselín, ktoré kožu nepoškodia. Jednoducho do kože vtrite malé množstvo masla.

Tlačiť Diskusia (1)